ami begyűrűzött a hétköznapjainkba. Vannak, akik napi rendszerességgel használják őket, de sokszor az már homályos, mi áll mögöttük pontosan, csak benne volt egy Coelho könyvben. Megnéztük, mit is jelentenek. Mi is tanultunk.
Tízmilliószoros nap. Biztos kaptatok már levelet valamelyik ismerősötöktől, hogy ma csak jóra gondoljatok mert 10 milliószorosan hat, és néztetek bután. Pedig ha már, akkor érdemes tudni, miről is van szó: a tibetiek szerint évente 4 olyan különleges nap van, amikor minden gondolat, cselekedet, akarat, szándék tízmilliószoros erővel hat. A jók és a rosszak egyaránt. A következő ilyen nap február 25. lesz egyébként.
Aszcendens. Példamondat: “Ah ma annyira az aszcendensem vagyok, bocsi, a hold miatt van!”
De mi is ez valójában? Megpróbáljuk röviden összefoglalni: az aszcendens a születésünk pillanatában a keleti horizonton látható/felkelő csillagjegyet jelöli. A hagyományos, mindenki által ismert csillagjeggyel (Nap csillagjegy) ellentétben – ami a belső tulajdonságokat mutatja főként – az aszcendens azt mutatja meg, hogyan mutatkozunk meg a világban, mit mutatunk kifelé magunkról, hogyan viselkedünk, hogy nézünk ki, mit viselünk.
Karma. Példamondat: “Olyan rossz ma a karmám!”
A karma szó kifejtése nem pár soros feladat, főleg, hogy van különbség abban, melyik vallás hogyan értelmezi. Alapvetően a karma ok-okozati összefüggést jelent, vagyis minden cselekedetünk egy annak megfelelő következménnyel jár, illetve minden, ami történik a világban, az maga egy következmény, vagyis valamilyen oknak az okozata. Semmiképp sem jelent eleve elrendeltetést – ahogy sokan használják-, sem véletlenek sorozatát, hiszen a hit szerint az embernek saját szabadságából eredően mindig lehetősége van arra, hogy befolyásolja a sorsát.
Csí. Példamondat: “Ahh menjünk innen, rossz itt a csí!”
Jelentése: pozitív éltető energia. Az ősi kínai filozófia és orvoslás alapfogalma, a nagy lakberendező és feng shui hívők kedvenc szava. Fogalma szerint a világon mindent ez az energia alkot, ez teremt mindent, ami az anyagi világ része. Mind a Feng shui-nak, mind a kínai orvoslásnak az a célja, hogy a csí megfelelően és szabadon áramolhasson a térben illetve a testünkben, így teremtve meg a harmóniát.
Feng shui. Példamondat: “Átjött a Klárika és megfengsuizta a lakást, ezt most ő tanulja, nagyon komoly, azt mondta a fürdőszobában kellene aludnunk!”
A Feng shui fogalomként szelet és vizet jelent. Térrendezési tudomány, mely az ősi Kínából származik, ott a temetkezési helyektől az építkezésekig mindent a Feng shui mesterek segítségével jelötek ki már 3000 évvel ez előtt is. Célja olyan környezet megteremtése, ahol a negatív hatásokat kiküszöbölve és a pozitívakat felerősítve megfelelően áramlik az életenergia.
Zen. Példamondat: “Olyan zen vagyok ma, hogy felőlem akár bomba is robbanhat.”
A zen szó jelentése valójában „elmélyülés”. A buddhizmus többi irányzatával szemben a zen a meditáció által elérhető saját megvilágosodásra összpontosít, nem elmélkedik Buddha szent iratairól és nincsenek vallási rituáléi.
Aura. Példamondat: “Rájöttem mi a baj a Pistivel. Rossz az aurája!”
Az aura az embert körülvevő energiateret jelenti, egyesek ugye minden eszköz miatt látni vélik, de ha fizetünk érte, bármikor lehet fényképünk is a saját auránkról. Én mondjuk erre a szolgáltatásra még a kirakodó vásárokról emlékszem. Akik hisznek benne, azt mondják, az energiatér színe, kiterjedése, rezgése mutatja fizikai, érzelmi és mentális állapotunkat.
Csakra. Példamondat: “Megyek, feltöltöm a csakráimat.”
A csakra szóval az átlagember leginkább jógán találkozhatott. Ezek a testünkben lévő energiaközpontok, összesen hét van belőlük. Ezeken a pontokon az energia kerékhez hasonlóan mozog és örvénylik, azt mondják, az óramutatató járásával megegyezően.
Tantra. Példamondat: “Azta, órákig szexeltünk a Józsival, tiszta olyan volt, mintha tantráznánk!”
A tantra a szeretkezés művészete. A szó jelentése felszabadulás, ami a tudat kiteljesedését jelenti, a szeretkezés által. A tantra technikák célja a tökéletes harmónia megélése, és a szexuális energiák átalakítása, ami segíti megnyitni a tudatunk és rátalálhatunk felsőbbrendű énünkre.
Asztráltest. Példa: “Azt haluztam, hogy kiléptem az asztráltestembe és elkezdtem felülről látni a világot, érted??”
Na itt kicsit a mi tudományunk is megállt, úgyhogy szó szerint idézzük: “Az asztráltest tojás alakú, nagy légbuborékhoz hasonlatos, melyben az érzelmek által okozott rezgéshullámok réteges elrendeződését hoznak létre, ez is anyag, csak sokkal ritkább a mi általunk ismert fizikai anyagnál, s a fénysugarakat nem veri vissza, ezért láthatatlan.”
Segítség: 5.