Számtalan imádnivaló tulajdonságuk ellenére néha legszívesebben felgyújtanánk az okostelefonokat – hiszen nyilván az okosságnak is megvan az árnyoldala. Tíz dolog, amire csak az okostelefonok képesek.
Lemerülni fél nap alatt. Oké, hogy a számtalan fontos fotónk széteffektezése, a naphosszat Facebookozás zabálja az energiát, de akkor is. A régi telefonjaink néha egy hétig is húzták.
Tönkremenni egy csepp víztől. Hallottatok már olyat, hogy valaki sírással, vagy pár csepp esővel tönkretett egy Nokia 3210-est? Ugye nem? Bezzeg iPhone-ra több példát is tudunk mutatni.
Rosszkor, vagy egyáltalán nem ébreszteni. A régi telefonok valahogy még kikapcsolt állapotban is feltámadtak a reggeli vekkerkedés idejére.
Helyettünk dönteni. Nincs idegesítőbb, mint amikor azonnal le akarsz csekkolni valamit a térképen, vagy a leveleid között, de a telefonod mindenáron egy fizetős, vagy béna wifihez akar csatlakozni. Nem, te kis gyökér, jó lesz a 3G, igen, köszönöm, de az idióta mindenképp wifizni akar.
Vagyonokba kerülni: korábban fel sem merült, hogy biztosítást, plusz garanciát vegyünk a telefonunkra – ha elveszett, tönkrement, ellopták, vettünk egy újat, és kész. Most az összes képünk, minden tennivalónk a telefonunkban van, és nemcsak ettől értékes, hanem konkrétan sok, sok pénzbe kerül.
Túl okosnak lenni: összeszinkronizáljuk a kontaktjainkat a mailcímünkkel (mert mondjuk a telefon szerint ez kihagyhatatlan!), és a világ összes állásra jelentkezős valaha használatos neve, telefonszáma, címe bekerül a telefonkönyvünkbe. Kitörölhetetlenül.
Bosszantani: korábbi telefonjainkon legfeljebb a Snake vagy az Aknakereső idegesített fel, legújabb mobiljainkon már számtalan alkalmazás szívja a vérünket. Rosszul időzített posztok a tumblr-en, lehetetlen Facebook-képfeltöltés, századjára is elküldött Viber-üzenet. Anyátok!
Tovább bosszantani: bizonyos telefonokon ugyan tudunk word-dokumentumokat szerkeszteni, pdf-eket letölteni, de ha tovább is szeretnénk küldeni őket e-mailben, akkor leszünk kedvesek elintézni majd a számítógépünknél. De miért???
Pimpelési versenybe hajszolni: ami a múltban cserélhető előlap és legfeljebb 6 gyári, választható csengőhang volt, az ma már kedvenc hipster zenék, society6 telefontokok és hasonló feltétlenül szükséges kütyük beszerzésében testesül meg.
És végül, persze ez már végképp a saját hülyeségünk: soha korábban nem kellett a nyaralós zsebpénzhez hozzácsapnunk a külföldi mobilnet árát – mert persze a legfehérebb homokos tengerpart sem ér semmit, ha nem tudunk azonnal becsekkolni!