Híres zenészek, akik nemcsak zenélnek, hanem karatéznak, kísérleteken vesznek részt, vagy hangjukkal ijesztenek el madarakat.
Elvis Presley feketeöves karatés volt.
És Elvis Presley háza a második legtöbbször látogatott ház az Egyesült Államokban – rögtön a Fehér Ház után.
John Lennon legalább 15 álnéven írt és vett fel dalokat: a Honorary John St John Johnson, The Rev Fred Gherkin, Dr. Winston O’Ghurkin és Dwarf McDougal nevek mögött is ő rejtőzött.
Egy nyugat-angol reptéren Tina Turner szól a kifutópályákon – az irányítók szerint az ő hangja a legalkalmasabb arra, hogy elriassza a madarakat.
A Red Hot Chili Peppers frontembere már gyermekkorában is exkluzív szolgáltatásokkal vette körbe magát: első bébiszitterei között ott volt Cher és Sonny Bono is.
A Green Day-tag Billie Joe Armstrongnak volt egy Zero nevű macskája, akit az énekes-gitáros végleg lenullázott – szegény állatra egy 90 fokos színesmosás általi halált mért a sors.
2008-ban a Manowar megdöntötte a leghangosabb zenekar rekordját, az eredmény azonban nem került be a Guinness rekordok könyvébe, mert a szörnymetálosok által gerjesztett 138 decibelnyi zaj már bőven meghaladta a fájdalomküszöböt. A könyv szerzői kijelentették, hogy nem akarnak még fájdalmasabb rekordkísérleteket, ezért leszavazták ezt a kategóriát.
Egyszer megkeresték Johnny Cash-t azzal, hogy szeretnék a Ring Of Fire című dalát felhasználni egy reklámhoz, amivel -és a jogdíjjal- talán még ki is békült volna, de aztán kiderült, hogy egy aranyér-gyógyszert népszerűsítettek volna vele. Valamiért nem valósult meg a dolog…
Axl Rose egyszer 5 dolláros órabérért vett részt egy kaliforniai egyetem kísérletében, amely a nonstop cigizés emberi szervezetre való hatását vizsgálta.
Ringo Starr 1996-ban almalevet reklámozott Japánban – ami már csak azért is kézenfekvő, mert neve japánul almát jelent. (Ezen sorok írója Jordániában szomorúan vette tudomásul, hogy keresztneve alatt rovarirtót forgalmaznak)
Képek: címlap, Tina Turner