10 őszi ruha-nyomor

Valójában amikor őszt mondunk, a hideg évszakra gondolunk: nedves hűvös reggelekre, még nem fűtött irodára, meg a 10 perc gyaloglásra a megállótól hazáig, orkánerejű szélben. A folyamatos tűrődzködésekre, rétegezésekre, sapka alatti hajak normális formájúvá tételére…

1 A pólók mindig pont olyan gonoszul hosszúak, hogy épp be lehet tűrni a farmerba, viszont egy kis mozgással ugyanilyen könnyen ki is jönnek. Brrrr hátunkon befújó szél! Isten hozott aláöltözők és hosszított derekú atléták, meg derékmelegítők!

2 A tavalyi kedvenc pulcsidat elővéve azonnal lefagy az arcodról a mosoly, mert persze: bolyhos. Naná, hogy ugyanez a modell már rég nincs a boltokban, a ruhacégek gépezetei túl gyorsan őrölnek a jó darabok megtartásához…

3 Szóval következik a Tökéletes Téli Pulcsi Megkeresése hadjárat. Ne legyen unalmas, meleg legyen, ne lógjon ki a kabátból (!!!), ne legyen olyan, mintha a nagymamánk szekrényéből rángattuk volna elő és kérlek, legyen egy kicsit, legalább egy kicsit nőies. Mission impossible. Minden évben.

4 Az megvan, amikor a pulcsid egy szála folyamatosan beleakad egy gyűrűbe, cipzárba, kulcsba, stb.? Persze soha nem ugyanaz a szál…Így lesz a pulcsi egy hónap alatt olyan, mintha 3 éve hordanád.

5  Amikor elfelejted, hogy a csizmába NEM SZABAD sarokzoknit felvenni és az egész napodat folyamatosan letűrődő zoknival szenveded végig. Nyomor.

6  Amikor a sálba folyamatosan beleakad a hajad fele és csak óriási veszteségek és hajcsomók árán tudod kiszabadítani.

7  Amikor vacogsz a hatalmas télikabát alatt, míg mások úgy tűnik egy csinos bőrkabátban is tökéletesen jól érzik magukat. (Vajon ők is fáznak néha???)

8  Amikor a csodás őszi átmeneti kabátod, ami a katalógus címlapján is szerepel és olyan tökéletes, hogy meg kellett venni, egy, azaz pontosan EGY napig használható az évben. Előtte meleg van, utána viszont már túl hideg és eső.

9  Amikor a vastagabb pamutharisnyát folyton rángatni kell felfelé, miközben a rajta lévő szoknyát lefelé. Ugye nem csak mi szenvedünk ezzel 5 percenként?

10 És persze a sapka-ügy. A hosszú haj sapkával szuper, levéve viszont lelapul. A rövid hajról inkább ne is beszéljünk, valamint megemlítenénk a haj-áramosodást. Grrr.

Még több tízdolog:

Scroll to Top