Most kerül újra a mozikba az Alien-sorozatnak a magyarul „A bolygó neve: Halál” néven futó, 2. filmeposza felújított, rendezői változatban. Ennek apropóján gyűjtöttünk csokorba a filmről olyan érdekességeket, amiket talán te sem ismertél. Vendégszerzőnk írása következik!
A késtáncoltatás eredetileg nem volt benne a forgatókönyvben. Bill Paxton arcán igazi rémület ül, mert azt, hogy Bishop az ő kezét is bevonja a játékba, az mindenkivel meg lett beszélve, kivéve persze őt! 🙂 Hasonlóan ahhoz, ahogy az első Alien filmben a rendező elhallgatta a színészek elől, milyen sok vért használ majd az ebédlős jelenetben, amikor az első xenomorf kirobban Kane mellkasából – ezért a színészek arcán ott is őszinte sokkot lehet látni.
Az Alien-fészket (vagyis az arra szolgáló „terraformáló telepet”) épen hagyták a forgatás után, amit így később fel is használtak az 1989-es Batman, Axis Chemicals jeleneteiben.
Sigourney Weaver volt az első nő, akit Oscar-díjra jelöltek akciószerepért. Mondjuk ekkora nevek mellett azért kisebb csoda lett volna, ha meg is kapja a díjat! No és lássuk be, Marlee Matlin győzelme borítékolható volt.
A szigonypuska, amit Ripley az Alien (1979) utolsó jeleneteiben használt, feltűnik az Aliens (1986) nyitó jelenetében – a vészkijárat alján, ahova beszorult 57 évvel korábban.
Sigourney Weaver igen sokáig visszautasította a Fox Stúdiót, hogy újra eljátsza Ripley-t, mert félt, hogy nem lenne elég árnyalt a karaktere, és egy rosszul megírt forgatókönyv sértené az „Alien örökséget”. De James Cameron forgatókönyve, Ripley anya-lánya konfliktusának és Newt szerepének mélysége annyira lenyűgözte, hogy végül mégis rábólintott a folytatásra – és minden bizonnyal a többszörösre nőtt honorárium is igen meggyőző volt. 🙂
Sigourney Weaver gázsija rongyos 33 000 $ volt az első részben, míg az Alien2-ért már 2 milliót kapott. A harmadik részt 5 milkáért vállalta csak, míg a (néhol masszív közutálatnak örvendő) negyedik részért 11 gurigát vitt haza a művésznő. Ami nem mellesleg meghaladta az első rész teljes költségvetését!
Mikor Ripley összeveszik Burke-kel, mert megtudta, hogy Jordenéket (Newt szüleit) direkt küldték ki ellenőrizni a roncsokat, ezzel előidézve az idegenek invázióját, hivatkozik az olvasott jelentés dátumára (6.12.79), amiből sokan arra következtetnek, hogy a második rész 2079 vagy 2179-ben játszódik, míg az első 2022 vagy 2122-ben. De a hivatkozás tulajdonképpen az első rész tényleges premierének dátuma, azaz 1979.12.06. (csütörtök).
A később kivágott jelenetekben Ripley lányát Elizabeth Inglis alakítja. A fotó, amit a rendezői változatban látunk Ripley lányáról, az valójában Sigourney Weaver édesanyja.
Carrie Henn (akiről már itt tettünk említést) soha többé nem játszott. Tanárként dolgozik Californiában. A barátai néha ma is megviccelik az ikonikus mondat felidézésével – „Többnyire éjszaka jönnek. Többnyire.” – habár ő ezt nagyon utálja. 🙂
A cipő, amit Ripley és Bishop is visel a filmben, „Aliens Fighter”-nek hívják, és kifejezetten a filmhez gyártották. (KELL!)
Köszönjük a remek posztot Bettikának!