Ahelyett, hogy rinyálnánk szokás szerint, összeszedtük, mik azok a dolgok, amiket IMÁDUNK a kedvenc edzőtermeinkben. Mi visszük erősödésre vágyó testünket, a lenti dolgok pedig legyenek ott, ha lehet!
Lokáció, lokáció, lokáció: nemcsak az ingatlanosok unásig ismételt mantrája ez, hanem a mienk is. Majdhogynem perdöntő a helyszínválasztás, hiszen valahol az otthonunk-munkahelyünk-iskola(óvoda) háromszögben kell elhelyezkednie az edzőteremnek ahhoz, hogy esélyünk legyen rendszeresen odaérni. Arról nem is beszélve, hogy minél jobban kiesik a szokásos útvonalból, annál könnyebb elhessegetni: „most nem tudok menni, de majd holnap!” (Jövő héten. 2 hét múlva. Soha többé.)
Felkészült edzők. Ez nem az általános iskolai tornaóra, ahol a pohos Zoli bácsi üvöltözik veled, de ő maga már az épületet se tudná körbekocogni! Egészséges, izmos, példamutató edzőket szeretünk követni, akik motiválnak, és akikre irigykedhetünk az erőnlétükért. Az is fontos, hogy tudjanak válaszolni az ő sportjukhoz kapcsolódó kérdéseinkre, vagy nézzenek utána ha szükséges. Ha úgy látják, fejlődtünk, akkor nyugodtan dicsérjenek meg bennünket, mindenkinek elkel a támogatás, és igen, kicsit cseszegethetnek is, ha azon kapnak, hogy megúszós napot próbálunk tartani.
Klassz állapotú eszközök. Nem ragaszkodunk a legeslegújabb kütyükhöz, de a hetvenes évekbeli szobabiciklik helyett például elvárjuk a spinnereket a spinning edzésen, vagy a jó állapotú futópadokat a kardio részlegen. Ide tartozik az is, hogy legyen elég eszköz csoportos órákhoz: ha 20 db jegyet adnak el a gerinctornára, akkor legyen 20 db labda, meg jógatégla, meg ami még kell.
Állandó órarend. Jó érzés ragaszkodni a bevált edzőkhöz, belőni a keddeket és csütörtököket, meg tudni, hogy az az ember (sőt, idővel csapat) lesz ott, akire számítunk és kedvelünk. Ha állandóan cserélődnek az oktatók, az gyanús, ráadásul kevésbé lelkesen szervezzük az életünket egy talán nem is szimpi idegenhez.
Jól átgondolt helyiségek: női öltöző tükrök nélkül, wc szemetes nélkül, soroljuk még a fő hibákat? Érdemes lenne a tervezéskor az embereket is beleképzelni ezekbe a terekbe. Szívesen lecseréljük a designelemeket még egy hajszárítóra például. Szeretjük, ha a közös zuhanyzó TELE van fogasokkal, ahova törölközőt neszeszert, fürdőruhát aggathatunk.
Tisztaság. Ehhez persze kell a kulturált vendégsereg is, ezt belátjuk, de jó -és alapvetőnek tűnő- érzés tiszta szekrényekbe berámolni a cuccainkat, meg olyan, poshadástól mentes fürdőkben zuhanyozni, ahol a csapokat nem kellemetlen megérinteni. A gépek mellé kitett fertőtlenítőért is nagyon hálásak vagyunk – és használjuk is!
Rugalmas bérletváltás: ezerféle kombináció létezik, van, aki a legkevésbé kihasznált napközbeni időszakban ér csak rá, van, aki soha nem használja a wellness részleget, és van, aki viszont az év minden napján eltölt 2-3 órát a teremben, és január elsején előre, egyben perkál – nekik nyilván nem megfelelő ugyanaz az árképzés, és az okos termek ezt már rég felismerték. Ahogy azt is, hogy örül a vendég, ha a készpénz mellett a bankkártyát, SZÉP-kártyát, ajándékutalványt is elfogadnak. Köszi termek, akik így csináljátok!
Zárható öltözőszekrények: oké, hogy bizalom, meg oké, hogy „innen még sose tűnt el semmi”, ahogy egy csomó helyen hallottuk már, de sokan cipelünk céges telefont, meg laptopot, e-book olvasót és pénzt, amit SEHOL nem szeretnénk csak úgy ott hagyni. Egy bezárt szekrény egyszerűen megnyugtató.
Barátságos recepciós: a mi kedvünket ugyan nem lehet elvenni egy flegma recepcióssal, tudjuk, hogy van aki képes komolyan rászorongani, hogy már megint annál a rosszindulatú, gonosz arcnál kell becsekkolni, aki sértésnek veszi, ha ráköszönnek. Hálásak vagyunk minden mosolygós, barátságos recepciósért!
Jófej plusz apróságok: jóleső dolgok, amik miatt szívesebben megyünk egyes termekbe. Törölköző, tusfürdő, tisztított víz, kikészített szőlőcukor, vagy tea és pár szelet alma. Valószínűleg nem kerülnek vagyonokba, mégis annyit hozzátesznek az ottléthez, hogy muszáj kiemelnünk őket.
Nektek mitől lesz nagy kedvenc egy edzőterem?