10 legjobb nyári pillanat

A legjobb nyári pillanatok listába nagy volt a versengés, és még így is kimaradt a főtt kukorica, a vízibicikli, a pletykalap-olvasás a parton és ezernyi más jóság. Ezzel a poszttal a ma utolsó napjukat az iskolában töltő iskolásokat is köszöntjük. Éljen a nyár!

1 Meglátni először a Balatont a vonatról, még akkor is, ha már rég megmelegedett a dobozos sör a kezedben, a lábad odaragadt a bőrülésre és az öledben van a csomagod. Vagy kiszállni a több órás dugó után a kocsiból és lesétálni a partra mártózni egyet. A bosszús pillanatokat ilyenkor mintha elvinnék a hullámok.

ani waves on beach

2 Megenni az első lángost, hekket a strandon, vattacukorra vágyakozni, jégkrémet nyaldosni. És eleve, strand büfézni!

large

3 Ropogós cseresznyét szedni a kertben vagy séta közben lopkodni a kerítés mögül kilógó ágakról.

giphy

4 Megázni, sőt, bőrig ázni egy olyan nap után, mikor már órák óta nyomaszt a fülledt meleg és megváltásért könyörögsz. Kiállni az esőbe kicsit és hagyni, hogy összevizezzen.

5 Kinyitni a hosszú tél után a nyaralót. Leporolni a polcokat, kirázni a plédeket, elhúzni az asztalokat, kivinni a teraszra a székeket. Nyaralószag, ami annyi történetet idéz fel, hogy elmesélni sincs idő. Vagy ha nincs nyaraló, akkor megérkezni a szállásra, apartmanba, kiülni ez erkélyre és szemmel felfedezni a vidéket.

6 Auto reply üzenetet fogalmazni és beállítani a szabadság előtti utolsó napon, aztán lecsukni a laptopot vagy kikapcsolni a gépet. És kilépni az iroda ajtaján (már ha irodában dolgozol és nem vagy szabadúszó. Mert akkor ilyen nincs). Ó szent auto reply!

liz

7 Nyaralásra pakolni és olyan dolgokat számba venni, mint békatalp, búvár szemüveg, régen vágyott regény, úti könyv, térkép, fürdőruha, sátor, fesztiváljegy…

Jq290Xg

8 Felbontani egy hideg sört vagy tölteni egy fröccsöt már délelőtt, miközben készültök a grillezéshez, ami persze egészen hajnalig eltart majd jó lassan, komótosan. De hát nyár van!

frisbee-beer-opener-beer-gifs

9 Megérkezni a tengerhez, vagy bármilyen vízpartra és csak nézni, nézni, és pihentetni a szemünket és az agyunkat.

tumblr_m8rnkpuX8S1qdwvh7o1_500

10Amikor kiírják a táblára végre, hogy Ó, IÓ, CIÓ, ÁCIÓ, KÁCIÓ, AKÁCIÓ, VAKÁCIÓ! És utoljára kicsöngetnek ezen a nyáron. És milyen jó, hogy ez a nap ma van!

Jq290Xg

Scroll to Top