IoT. Internet of Things. Ez a jövő, legalábbis ezt halljuk lépten-nyomon, na de mi is ez pontosan? Mobilok, appok, hálózatban…. és?! Tedd le nyugodtan a technológiai kiskütyühatározót, mutatunk tíz elképesztő fejlesztést, aminek hála nem csupán egyértelmű lesz, hogy mi is az az IoT pontosan, de még azon is elgondolkodsz majd, hogy élhettél eddig nélküle. Az Internetvilág cikke.
Itt van például Pillo. A Pillo tudja hány kalória a brokkoli, amit eszel, tudja, hogy hányszor mész edzeni a héten, így ahhoz igazítja a vitaminjaidat és figyelmeztetést küld, amikor orvoshoz kell menned. Pillo mindent tud rólad és az egészség(telenség)edről és ezzel a mindentudással együtt őrülten hasznos!
Petcube Bites. Okos (és cuki) kutyák-macskák plusz egy okos cucc, na meg te, a mindennél okosabb gazdi, hiszen az IoT technológia segítségével nem csak szemmel a tarthatod az otthon hagyott kis huncutot akár a munkahelyedről is, de egy-két jutalomfalatot is dobhatsz neki, vagy két meeting között játszhatsz vele egy kicsit!
Tüneményes, gondoskodó nagyi-app és egy okos tech rendszer, ami az IoT segítségével vigyáz helyetted is a mamára és a papára, jelez neked, ha bármi gond van, a gyógyszeres dobozra erősített szenzor segít az adagolásban, sőt nyomtatott fotókat küld neki rólad, amíg végre fel nem bukkansz személyesen is. A nagy közös sütizéseket persze nem pótolja semmi, de ez azért elég klassz.
A gyerekkori barátnőd Berlinben él a családjával? A tesód Amerikában van ösztöndíjjal? Mivel egyre több ismerősünk él külföldön, valahogy különösen megdobban a szívünk ettől a kézműves IoT szépségtől. A csodás, fa borítású, ház formájú lámpa egyszerre kapcsolódik fel itt, és a világ túlfelén, jelezve, hogy gondolsz a másikra. Gyönyörű. Kedves. Szeretjük.
Bárcsak ne lenne ilyesmire szükség, de nagyon is van. Egy ékszer beépített hálózatra kapcsolt pánikgombbal? Bizony. A Nimb olyan okosgyűrű, ami nem csak dekoratív, de megvéd, ha megtámadnak az utcán…
Az IoT technológia arra is képes, hogy álomba ringassa a koraszülött piciket, pont úgy mintha az anyukájuk tenné? Igen, a szó legszorosabb értelmében. A szenzorok érzékelik az inkubátoron kívül álló anyuka légzését és szívverését és ezt továbbítja az okos matrac felé, amin a baba fekszik. Csodás, nem?
Isteni kávéillatra ébredni úgy, hogy mindketten az ágyban vagytok? Na igen, az IoT technológia varázslatosan romantikus dolgokra is jó. A smarter kávéfőző hálózatba kötve a telefonoddal, ébresztés előtt picivel elkezdi főzni a kávéd, szól ha kifogyott a víz a tartályából és a lakás bármely pontjából irányíthatod és szabályozhatod a kávé erősségét… mmmmm. Kell!
Okos otthonba okos villanykörték. Kész megvilágosodás: a beON smart bulb a kinti fénykörülményekhez képest világít erősebben vagy gyengébben, felkapcsolhatod őket a hazafelé úton, hogy ne a sötét lakásba érj haza és megjegyzi a fel-lekapcsolási szokásaidat, amit simán reprodukál, amíg nyaralsz, hogy elriassza a betörőket. Tényleg okos.
Pokémon Go? Ugyan már, a fogmosás ezerszer jobb játék… mármint akkor ha olyan hipermodern, interaktív IoT fogkefével teszed mint a Grush. A gyerekeknek addiktív, a felnőtteknek meg egyszerűen csak vicces.
A sörösüveged érzékeli a zenét, ami a bárban szól és ritmusra fel-felvillan? A vodkás üveged koktélrecepteket küld a telefonodra, annak megfelelően, hogy mennyit töltöttél ki a poharadba? Pont ezen gondolkodnak a legkúlabb cégek, köztük az Absolut Vodka, hű, de kíváncsiak vagyunk rá, mi mindent hoznak ki ebből!
Neked is bevillant egy tizenegyedik zseniális IoT ötlet? Akkor ezzel a lendülettel küldd is el a Mobil Weekend ötletpályázatára gyorsan, hogy egy profi fejlesztői csapat kelthesse életre a következő konferencián!