10 dolog, amit mindig újra megveszünk

Megvan az az érzés, amikor hazatérve diadalittasan a bevásárlásból rájövünk, hogy amit vettünk, az valójában van otthon? Nem baj, legalább most majd egy ideig nem kell venni…:)

1 Fehér póló, fekete top, egyszerű és praktikus ruhadarabok. Mindig azt hisszük, elveszett, vagy nincs meg, kikopott, ebből úgysem elég. Aztán hazaérve betesszük a fiókba az új darabot a többi, ugyanilyen megfontolásból megvásárolt ezer közé.

2 Liszt. Ugyan ki tudja már, hogy múltkor mennyi maradt, elég lesz-e a sütéshez, amit tervezünk – gondoljuk, és cipeljük máris haza az új kiló lisztet. Az mindegy, hogy a liszt rakományunkból egy fél városnak tudnánk lassan kenyeret sütni.

3 Juhuu! Végre! – Ezt érezzük, mikor végre eszünkbe jut a boltban venni egy celluxot, szöget, apró háztartási kiegészítőt. Persze pár nap múlva rájövünk, hogy otthon is van belőle ezer, csak sohasem ott, ahol keressük. „Elfogy úgyis, mindig kell!”

4 Vaníliás cukor. Tegye fel a kezét, akinek legalább 10-15 tasak sorakozik otthon!

vainiliascukor

5 C-vitamin. Valahogy sosem tud elfogyni, mindig találunk belőle, egyszerűen azért, mert minden gyógyszertári látogatáskor biztonság kedvéért veszünk egyet (van, akinél az aszpirinnel, fejfájás gyógyszerrel van ugyanez).

6 Tampon. Tele vele a lakás és az összes táskánk – még a pasinké is – mégis a kellő pillanatban pont nincs nálunk. Így veszünk még egy dobozzal. „Úgyis elfogy!”

7 A – színárnyalat behelyettesíthető – farmer. Miért van az, hogy amint bemegyünk a ruhaüzletbe, eszünkbe jut, hogy kell egy farmer. Olyan, ami végre jól áll. Minden egyes alkalommal újra nekigyürkőzünk, próbálunk, válogatunk, majd megtaláljuk a tökéleteset. Ja, hogy tavaly ugyanebből az árnyalatból már vettünk egyet? Hát, ööö, elhordjuk!

farmer

8 OK, ez nem teljesen az újra megvevés esete, de ide sorolhatók a táskák. Mert, hogy PONT az a táskaméretünk nincs soha, ami kell, ezért mindig veszünk egyet. Ami körülbelül pontosan ugyanolyan, csak egy kicsit kisebb, más árnyalatúbb, de nincs az a férfi, akinek ezt el lehetne magyarázni.

9 Váza, bögre, kancsó, vagyis csetresz. Csak ne engedjenek minket antik piac és lomi közelébe, mert minden egyes alkalommal csinálunk egy „jó vásárt”. Mert alkudni isteni! Aztán a friss portákát betesszük a többi mellé a lomtemető polcra, rosszabb esetbe raktárba.

10 Ritkábban használt fűszerek. Szegfűszeg, fahéj, szerecsendió. Egyszerűen mindig elbizonytalanodunk a boltban, és inkább veszünk egyet, ne kelljen lemenni a boltba érte főzés közben!

Nektek mi? Mosópárna? WC illatosító? Ceruzaelem?

Spice-shelf

Frisss FM

Még több tízdolog:

Scroll to Top