Ha azt hiszed, hogy a koktélnak mindenképp egy geil, tejszínes valaminek kell lenni, akkor ideje adnod még neki egy esélyt!
Az E.P.U. koktél olyan, mint egy jóféle steak, csak húsmentesen: kell hozzá egy tojássárga, só, bors, Tabasco szósz, vodka és ugyanannyi Sangrita. Az egészet elkeverjük, majd egy hajtásra húzzuk le az italt.
Salty Dog: sós koktél?? Ráadásul grapefruitlével?? Miért is ne? Főleg nyári nagy melegben nagyon frissítően tud esni. Egyenlő arányban vodka, grapefruitlé, egy teáskanál citromlé és egy csipetnyi só kell hozzá.
A vaj sem biztos hogy az elsők közt jut az eszünkbe, amikor koktél alapanyagokra gondolunk. A Hot Buttered Rum koktélhoz pedig rum, barna cukor, őrölt szerecsendió, vaníliaaroma, fahéj… és egy kis vaj szükséges. Mivel fel kell forralni, nem meglepő módon főleg téli estékre ajánlott. (De jó, akkor nemsokára már ki is próbálhatjuk!)
Espresso martini: ez a koktél 1983 óta folytatja diadalútját. A sztori szerint egy hölgy beesett a londoni Brasserie Sohóba, és egy olyan koktélt kért, ami “először felrázza, majd falhoz vágja”. Mivel a bármixer amúgy is egy kávékoktélon törte a fejét, a megoldás adta magát: sötét pörkölésű kávé és vodka, egy kevés kávélikőrrel megbolondítva. Ha ezt választod, nem fogsz idejekorán bealudni a péntek esti bulizáskor, az biztos.
Ha sörös koktél, akkor málnaszörpös sör – nagyjából ez van meg a legtöbbünk fejében. Pedig sörből is lehet jópofa koktélokat keverni. Egyik merészebb példája a Berlin Bólé, amihez a Berliner sörön kívül kell 7 dl habzóbor, 5 cl cukorszirup, és 3 cl citromlé. Amennyire bizarrul hangzik, ugyanannyira finom.
Negroni Scarlotto: nem sok törzsvendég mondhatja el magáról, hogy legendás koktélt neveztek el róla, és így az egész világ megismerte a nevét. Gin, citrusok és édes vermut adják az alapját. A PIÑA Bár bártendereinek is az egyik személyes kedvence, így Pesten is meg tudod kóstolni, borókabogyóval, kumkvattal, narancskeserűvel és mediterrán zöldfűszerekkel felturbózva.
A konzervatív borrajongók most biztos felhördülnek, de a borból is csodás koktélokat lehet keverni. Próbáld ki a Star Gazert, amihez chardonnay, rum, vaníliaszirup és ananészlé szükséges, persze sok jéggel és egy citromkarikával. Nyamm!
Uborka, gyömbér és gin: nem biztos, hogy így első hallásra összefut tőle a nyál a szádban, de a Pimm’s Cup friss, üde ízvilága Nagy-Britannia egyik legkedveltebb koktéljává léptette elő. Ti mennyire szeretitek az uborkát a koktélokban?
Ettől gyökeresen eltérő ízélményt nyújt Kuba egyik kedvenc aperitifje, a Cubanito, aminek fehér rum, Tabasco, Worcestershire szósz, só, bors, citrom vagy lime, paradicsomlé és kavarókanálként egy friss zellerszár alkotják az összetevői listáját. Csípős és tartalmas – így nemcsak a forró kubai bárokba, de a téli itthoni éjszakákhoz is remekül megy.
Az alkoholmentes koktélok közt is találhatunk meglepő kombinációkat. Egy prémium babérszirup köszönőviszonyban sincs a rossz emlékeket ébresztő menzai krumplifőzelékek babérjával, helyette egy nagyon friss, üde összhatást kapunk, kardamommal, citrusokkal és thai citromnáddal megspékelve. Ha pedig még egyedibb ízekre vagyunk nyitottak, akkor a helyi készítésű tonikkal is érdemes kipróbálni.