10 településtábla, ami mellett elhaladva az autóvezetők valószínűleg egy pillanatra elvesztik a fonalat. A klasszikust, Bugyi községét ezennel tiszteletbeli nulladik tagnak jelöljük a listában, hogy maradjon hely az elvetemültebb neveknek.
Epöl, Komárom-Esztergom megye. A településnévről Steve Jobs előtt valószínűleg mindenkinek maximum az alma angol neve jutott eszébe, ma már a Mac imádók látens zarándokhelye. Haha.
Terem és Nagyfenék, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye. Terem egy falu, aminek 298 lakóházából az 1980-as adatok szerint csak 157 épült belterületen, a másik része elszórt tanyákból áll. Ezeknek a tanyáknak az egyike Nagyfenék, ennél több információhoz nem jutottunk. Talán ez is elég.
Pókaszepetk, Zala megye. A kimondhatatlan, fura név egy egyesítésből keletkezett: Pókafát és Szepetket 1943-ban egyesítették.
Gergelyiugornya, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye. A Vásárosnaményhoz tartozó településen van vízi vidámpark óriás Neptunusz szoborral és tiszai szabadstrand is, kifejezetten felkeltette az érdeklődésünket.
Mikekarácsonyfa, Zala megye. A 287 lakosú község nem meglepő módon Mikefa és Karácsonyfa egyesítéséből jött létre 1941-ben.
Pornóapáti, Vas megye. Úgy látszik ezen a vidéken nagy a viccfaktor, a település a Pornóapáti-patak és a Pinka összefolyásánál fekszik, határos települései pedig olyan nevekkel büszkélkedhetnek, mint Horvátlövő, Nárai, Ják, Abdalóc, Németlövő, Beled vagy Pokolfalu.
Fáj, Borsod- Abaúj-Zemplén megye. Fáj nevét 1243-ban említették először, Fayként. A Fáy család birtoka volt, ez a megoldás a szokatlan névre.
Heréd, Heves megye. A térség nevét először 1200-ban említik. Nem gondolták át ezt eléggé…
Szalonna, Borsod-Abaúj-Zemplén megye. A Wikipedia szerint a falu neve valószínűleg a szláv (lengyel?) slana (= sós) szóból származik, közelében ugyanis enyhén sós vizű forrás található. Ez persze tökmindegy, felesleges magyarázkodni.
Gávavencsellő, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye. Gáva és Vencsellő egyesítéséből lett. Hát ennyi.