10 dolog, ami nagyon más volt a gyerekkorunkban

Izabela Urbaniak 3 gyerekes anyuka, aki dokumentálta, milyen a gyerekek nyara számítógép nélkül. Ezeket a képeket nézve aztán eszünkbe jutott, mennyire más volt, amikor még nem volt mobiltelefon és háztartásonként 4 laptop, el is kezdtünk nosztalgiázni.

1 Suli után megbeszéltük a legjobb barátnőnkkel, mikor érünk haza, és felváltva hívtuk egymást a vezetékes telefonon. Ma már furcsán hangzik, miről lehetett az együtt töltött nap után is órákat beszélni, de akkor minden nagyon fontosnak tűnt. A szülők pedig leszidtak a telefonszámla miatt. Ma már azt sem tudjuk, mennyi a percdíjunk.

IMG_1257__880

2 Ha valakivel játszani akartunk, csak elbicikliztünk hozzá és felcsöngettünk, vagy beordítottunk a kerítésen át: „Csókolom, a Katika lejöhet játszani?”. Aztán, ha nem jöhetett, mentünk tovább egy másik haverhoz.

IMG_1866__880

3 Késtünk a vacsoráról, de a szüleink nem hívogattak és nem váltak halálra, ha épp nem vettük fel. Lehet, hogy rosszak voltunk és leszidtak, de sok szempontból szabadabbak, az biztos.

NB2A5728__880

4 Térképet rajzoltunk, és apa elmagyarázta, merre van a bolt. Mi is ugyanígy magyaráztunk a barátoknak, a sárga háznál balra, a telefonfülkénél jobbra, aztán lépsz párat és ott is vagy.

NB2A0539__880

5 A telefonszámokat kívülről tudtuk és nyáron a nyaralóhelyeken sorban álltunk a fülkénél esténként, ahonnan mindenki hazatelefonált. Szórakozásból nézegettük a telefonkönyvet és kikerestük a titkos sulis szerelem telefonszámát, persze sosem hívtuk fel (úgyis az anyukája veszi fel, az meg milyen ciki). És persze pénzt kerestünk a fülkék visszajáró ablakában.

NB2A2014__880

6 Leveleztünk, és a leveleket titkos helyekre dugtuk, ahol csak a másik találhatta meg.

NB2A0814a__880

7 Kérdeztünk, sokat, valószínűleg idegesítően. A mai 6-7 évesek szinte még olvasni sem tudnak, de már bármit megtalálnak a Wikipédián, hamarabb, mint a szüleik. Mi viszont folyamatosan csak kérdeztünk, a szüleink pedig labdákat forgattak egymás körül, hogy elmagyarázzák az univerzum működését. Reméljük utóbbi nem változott!

NB2A4510__880

8 Ezerszer néztük újra ugyanazt a 4 filmet, ami megvolt videón és jó eséllyel egyik a Reszkessetek betörők! volt. Valamint persze nem ismerünk olyat, aki nagy buzgó felvétel közben ne törölt volna le valami nagyon fontos családi eseményt videokazettáról.

NB2A9466__880

9 Elsétáltunk a buszmegállóba és a vasútállomásra és fecnikre írtuk fel a menetrendet.

NB2A9214__880

10 Játszottunk, játszottunk, építettünk, sátorba bújtunk, bunkert eszkábáltunk. Reméljük, ez a kakukktojás, és nem kell kárognunk a „bezzeg a mi időnkben” mondókával. Hajrá mobiltelefon és számítógép nélküli hétvégék és nyarak!

Tisza-tó / Caramella / Családi magazin

Még több tízdolog:

Scroll to Top