Már nem is emlékszünk, milyen volt képeslapot kapni születésnapunkra. Viszont azzal, hogy a Facebook ezen a téren is átvette az uralmat, a szülinapi köszöntéseknek már egy csomó alfajtájával találkozunk. Ráadásul mivel a rendszer kiírja a születésnapunkat (már ha megadjuk), akkor sokkal több embertől kapunk jókívánságokat, mint eddig valaha.
Az elsőző: az ember, aki éjfél után még a neten szörföl, és észreveszi, hogy hopp, már 3 perce tart a szülinapod, úgyhogy szemfülességére büszkén rögtön lecsap, felköszönt, és hozzá is teszi, hogy bizony, ő volt az első.
Az Alma együttest posztoló: valaha, nagyon-nagyon régen, olyan 2 hétig vicces volt a születésnapos falára kiposztolni az Alma együttes Ma van a szülinapom című gyerekdalát. És valaki a mai napig előszeretettel köszönt fel ezzel, még akkor is, ha könyörgünk, hogy idén már légyszi tényleg ne.
A meta-almaista: aki legbelsőbb zsigeri vágyai szerint posztolna Alma együttest, viszont tudja, hogy ez már nem annyira poén, ezért más zenei videót posztol, de a felvezetőben utal rá, hogy „Nem posztolok Alma együttest, helyette…”
A kreatív: aki ilyenkor kiéli alkotótehetségét, és egy perszonalizált mémmel, saját készítésű rajzzal vagy saját gyártású youtube videóval lepi meg az ünnepeltet.
A vicceskedő, aki csak azért is boldog karácsonyt, boldog apák napját és hasonlókat kíván neked a jeles napon. Kösziii!
Az életkoroddal vicceskedő, aki azzal poénkodik, hogy már megint öregebb és lerobbantabb lettél egy évvel, mintha ezt enélkül is nem lenne épp elég nehéz feldolgozni. Viszont általában – a nő életkorát kimondatlanul tabutémaként kezelve – csak pasién szoktak élcelődni. Ez olyan, mint amikor egy csaj fotóját mindig dicsérik, még ha egy átlagosan sikerült kép is („De gyönyörű vagy!!!„), a pasiét viszont oltják, még akkor is, ha jól néz ki rajta („Na öcsém, látszik a hasadon, hogy szereted a sört!„).
Ennek ellentéte, az életkorral udvariaskodó, aki, bármilyen korban jár is az illető nő, elsüti, hogy „Boldog 18. születésnapot!„, vagy „Jövőre már nagykorú vagy? 😉”
A tortaküldő, aki egy torta képét posztolja a faladra ahelyett, hogy küldene egy igazit.
A „MIKOR ISZUNK”, aki már a jókívánságban utal rá, hogy az ünneplésnek egy közös piálásban kellene csúcsosodnia. A 8. és 9. pont egyvelege, amikor egy felespohár képét posztolja azzal a felkiáltással, hogy ezt neked küldi/ a te egészségedre issza / majd egy ilyennel koccintana veled a közeljövőben.
A klasszikus, amiből mindannyian a legtöbbet kapjuk, a „Boldog születésnapot!” Akárhogy is, te így érzed magad egész nap, miközben jönnek a posztok:
Apropó, a nagy kérdés: ti megköszönitek egyenként a szülinapos jókívánságokat? És ha igen, hogyan? Csak egy lájkkal, vagy mindenkinek más-más választ írtok?