Legjobb szombat hajnali program? Nem, nem az alvás!
Az ismerőseid 99%-ával ellentétben te örülsz a csapadékos időnek – még azt sem bánod, ha egész nyáron esik az eső.
A fűszerek mellett a konyhádban gombapor is található.
Számodra a bolti csiperke olyan, mint másnak az instant kávé vagy a zacskós leves – ha nincs más, meg lehet enni, de a vadon termett gombával nem tudod egy lapon emlegetni.
Olyan érvekkel próbálod meggyőzni az ismerőseidet a vadon termett gomba fogyasztásának veszélytelenségéről, hogy halálos mérgezést csak néhány gombafaj okoz Magyarországon, egy kis hasmenést meg ki lehet bírni…
A barátaid inkább nem hívnak kirándulni, és kerülik a gomba szó említését is, mert unják, hogy ilyenkor órákig másról sem tudsz beszélni.
Az óvónők veszélyesnek tartanak, mert a gyereked bátran hozzányúl az udvaron talált gombához, és nem hajlandó a többi gyerekkel mantrázni, hogy „bolond” minden, ami a fűben terem.
Minden ismerősödnek elmondod, hogy mindig el kell vinni a vadon szedett gombát szakértőhöz – csak te magad nem teszel így.
A legjobb gombatermő helyeket csak a szűk családtagjaidnak vagy hajlandó megmutatni. Sógoroknak, unokatestvéreknek esetleg megmondod, melyik erdőben szedted a vargányát – arra a kis domboldalra úgyis csak nagy szerencsével talál oda az ember…
A túrázókkal ellentétben te reggel már kifelé jössz az erdőből.
Te nem kaphatsz gombamérgezést, mert csak azt szeded, amit már a nagyszüleid is: vargányát meg őzlábat. Na jó, tavasszal a mezőről a csiperkét és a szegfűgombát is hazahozod. Meg ősszel a gyűrűs tuskógombát és a laskát, esetleg rosszabb években a galambgombát, meg a…
Olvasói cikk, köszönjük Jacobi Viktóriának!