Ha a Balatonnál és a Velencei-tónál tömeg van, viszont tombol a 37 fok, azonnal víz mellett a helyed. Szerencsére van még felfedeznivaló, következzenek kedvenc vizes úticéljaink Budapesten és a közelben.
FYI a Dunában fürdeni amúgy tilos!
Sportuszoda. Egyszerű, de nagyszerű, és akár fél napos programnak is tökéletes a margitszigeti uszoda, ahol szép kisportolt testek társaságában lehet napozni, na meg úszni a három kinti medence valamelyikében, mert a Sportban a sport azért mégiscsak kötelező. Sajnos mostanában eléggé felkapták, de a lelátókon általában mindig van napozóhely.
Rukkel-tó. Tudtad, hogy kb. félórányira Budapesttől, Taksony és Bugyi között van egy volt bányató, ami igazi víziparadicsom lett? Na ugye! Mi legalábbis idén fedeztük fel magunknak a tavat, ami legalább annyi skill-el rendelkezik, mint egy emberes aquapark: van ugrótorony, csomó féle vízicsúszda, vendéglátóegység, grill-büfé, vízibicikli, csónak és kajak kölcsönző, sőt egy 500 férőhelyes kemping is tartozik hozzá. A honlapon megtalálod, hogy juthatsz el autó nélkül.
Horány. Nem értjük miért, de a Szentendrei-szigeten a madár se jár, legalábbis nagyon kevesen, és azok nagy része is ott lakik, vagy nyaralója van. És ez így jó, maradjon is így. Persze nem sajnáljuk tőletek, aki jól veszi a kijutás akadályait, titkos folyópartokon fürödhet, vagy megkeresheti a kicsit zsúfoltabb kavicsos strandot. Érdemes páldául biciklivel kivonatozni Dunakeszire, az állomástól 10 perc a komp, majd a horányi révtől lehet kalandozni tovább, 5 percenként a töltés mellett van egy söröző. Lángos csak szombaton 8-11 óráig, az Attila büfében.
Bánki-tó. Nem csak a fesztivál idején jó, sőt. Eldugott kis tó a hegyek között, busszal ki lehet menni koppanásig, de vonat nem visz. Vácig megy vonat gyakran, innen Diósjenőre kell vonatozni, ha bicajjal indulnátok neki, onnan pedig már csak 14 km, közepes bringás terepen. Megéri. Van menő fesztivál is, de idén már megvolt, úgyhogy nem lesz tömeg.
Nagymaros. Biciklivel Pestről elsőre kicsit sok, főleg ha aznap strandolni akartok, ki lehet menni végig vonattal, de ha tekerésre is vágytok, szálljatok le Vácon vagy Verőcénél. Fürdésre nincs külön strand kiépítve, de ott a Duna, és sok helyen bele lehet menni a köves vagy homokos partról megmártózni egyet, visegrádi kilátás grátisz. Van lángos, hekk, de ami a legjobb, pisztráng is a Panoráma falatozóban, minden megfáradt strandolónak jól esik.
Dorogi-tó. A jegy egy ezres, az út kb. egy óra vonattal, biztonsággal elfogy két doboz hideg sör az úton, még talán a gyaloglásra is marad, a vonatállomástól ugyanis kb. 15 percet kell menni még a tóig. Szuper nyaralóövezet, tipikus házakkal és stranddal, ahol persze minden strand-alapbeállítás megtalálható.
Délegyházi-tavak. Pest megye legnagyobb, 8 tavas tórendszere csak 27 kilométer a várostól, sok izgalmas, lakatlan szigettel. A négyes számú tónál igazi természeti környezetben lehet strandolni, de van itt nudista strand (vagy naturalista), horgásztó, szörfös tó, vizisí tó és mindenféle nyalánkság. Mondjuk mi inkább azt ajánljuk, béreljetek egy csónakot, és fedezzetek fel egy lakatlan szigetet kettesben 🙂
Dunaharaszti bányatavak. Az 51-es út mellett terülnek el, igazából két tóról van szó, ami miatt szerencsére a jetski-sek és a fürdőzők elkülönülhetnek és nem zavarják egymást.
Kisoroszi, szigetcsúcs. A Szentendrei-sziget csúcsán egy kemping, ahová érdemes akár sátorral is érkezni, mert gyönyörű a vidék és olcsó a sárorhely.
Pócsmegyeri bányató. Itt igazi falusi meghittség, pihenés, csend vár, és fáradtolajszag-mentesen lehet stírölni a vizilabdás isteneket!
Várjuk tippjeiteket, észrevételeiteket, hogy frissíthessük, tökéletesíthessük a listát!