Szerencsére már nem kell Pestre menni, ha az ember egy megfizethető, fiatalos, jó helyre akar beülni: az utóbbi időben egyre több szuper hely nyitott meg Budán. Játékunkban egy kis szerencsével most te is tesztelheted őket!
Az alábbi posztban azokat a helyeket mutatjuk be, amik az utóbbi egy évben nyitottak meg, és amiknek azóta egyre nagyobb rajongótábora van, de olyan is akad, ami épp most nyílik. Az új helyek sikere érthető: a tulajdonosok szívvel-lélekkel viszik a helyet, ismerik a vendégek igényeit, és az sem ritka, hogy ők maguk is beállnak a pult mögé. Mindehhez igényesen elkészített ételeket és csomó kedvességet kapunk. A posztban a tulajdonosok maguk mesélnek az általuk létrehozott helyekről.
A következő kérdéseket tettük fel nekik:
1. Mit csináltatok azelőtt, mielőtt ebbe belekezdtetek volna? Miért döntöttetek úgy, hogy saját helyet alapítotok?
2. Mi a hely profilja, és mi a kihagyhatatlan fogás?
Ha a cikket olvasva már beindult a nyálelválasztásod, akkor játssz velünk, és kóstolj bele a legklasszabb fogásokba! Nehéz lesz dönteni, mert csak egyet lehet választani. Játékunkat a poszt alján találod.
„Családunkban (a Zsidai család) a vendéglátás nem csupán megélhetés, hanem a szó legnemesebb értelmében vett hivatás. Évtizedek óta küldetésünknek tekintjük, hogy a magyar gasztronómia végre ismét egykori, háború előtti fényében tündököljön. A Fortuna utcában találtunk rá arra a helyre, amelyben 1982-ben megnyitottuk a Pierrot-t, itt kezdődött a történet…
A Pierrot-t 2006-ban a 21 Magyar Vendéglő, 2010-ben a Pest-Buda Bistro, 2012-ben a Spíler, majd 2013-ban az ÉS Bisztró és a Baltazár követték. Ez utóbbi már nem csak egy étterem, hanem egy 11 szobás boutique hotel is.
A Baltazár egy intézmény, egy gasztronómiai lubickálóközpont a maga barátságos és közvetlen módján. Hangulatos macskaköves terasz, vagány design, gourmet street food, faszén grill, autentikus alapanyagok. Borbárunkban és Terra Hungarica borszaküzletünkben több mint 300 tétel található a legjelentősebb borok közül, főleg a Kárpát-medence legizgalmasabb boraiból.
A kihagyhatatlan fogás? A faszén grillen sült húsok, halak, vagy a csirkepaprikás. Reggeli esetén pedig a New York bagel vagy a Crocque Madame.”
Nyeremény: reggeli két fő részére
Bookta (azóta megszűnt)
„Most októberben nyitottunk egy korábbi könyvesbolt helyén, innen a név is. A kategóriáját tekintve mi ‘kultúrkocsmának’ neveztük el, ahol jól megfér egymás mellett a kávé, bor, pálinka, harapnivalók és sok-sok-sok könyv. Korábban hasonló jelleggel a balatonfüredi Suncity területén a Zsindelyes Pálinkateraszt üzemeltettük. Kínálatunkból kiemelnénk a magyar kézműves söröket, és mellé bátran ajánljuk a ‘Krúdy Vacsorája’ fantázianevű fogásunkat, ami házi csirkemájpástétom kacsazsírban tálalva, lilahagymával, paradicsommal és pirítóssal.”
Nyeremény: „Krúdy Vacsorája” és egy szabadon választott forró italt (kávé, tea) két fő részére
„Én (Kondorosi Dani) jogászként diplomáztam, de már az egyetemi éveim előtt és alatt is folyamatosan a vendéglátásban dolgoztam; mindig vonzott az ételek, italok világa. A családomban mindenki ügyes szakács, és az italkészítésnek és élvezetnek is van hagyománya. Azt hiszem, mindig is kocsmáros akartam lenni, de egészen határozottan talán 18-19 éves korom körül döntöttem is el ezt. Aztán, megannyi baráti beszélgetés, végtelen ábrándozás és vágyakozás után olyan másfél évvel ezelőtt „összeállt a kép”: egy jó csapat, akik inspirálnak és értéket tesznek bele az egészbe, egy viszonylag tiszta filozófia, hogy mit is akarok csinálni, és persze némi tőke, ami nélkül még mindig csak ábrándoznék. Így nyílt meg idén, február elején a Bölcső, a valóra vált álmom, a saját kocsmám.
A Bölcső egy egyszerű, de jó kiskocsma akar lenni. Nem simul bele a nívótlan ivók tömegébe, de talán nem is olyan harsány, trendi hely, ami néhány hónapig ragyog, aztán elmossa következő tucat új. Egy komfortos, barátságos közeget akartunk, ahol bárki otthon érezheti magát, és csak jó minőségű, finom és friss dolgot kap, megfizethető áron. Elsősorban sörös hely lettünk, kevésbé ismert cseh sörgyárak és itthoni kézműves főzdék söreit tartjuk, a kínálat gyakran – szezontól, hangulattól, ki-tudja-mitől függően – változik. Emellett van melegkonyhánk, modern kocsmakonyhát próbálunk vinni, friss, házi készítésű termékekkel. Engem vonz a nemzetek konyhája, szeretem, ha egy ételnek van valami kötődése, mint mondjuk a fish & chips, vagy a borscs, vagy a pirog. A konyhánk sztárja egyértelműen a házi marhaburberünk, amihez a zsömlét, a húst, a köretet, a szószokat, szóval mindent magunk csinálunk. Nagyon jó.”
Nyeremény: egy kétszemélyes, sörkóstolóval egybekötött burgervacsora: házi snackek, két választott burger, desszert és egy hat tételes kóstoló a tulaj kedvenc söreiből
Bubba’s Water Grill (azóta megszűnt)
„Mi, a Bubba’s lelkes kis csapata számos területről érkeztünk, van köztünk rendezvényszervező, egyetemről frissen szabadult közgazdász és az étkeztetésben már kipróbált szabadszellemű vállalkozó is…
A Bubba’s Water Grill fő célja, hogy a széles rétegek számára is elérhetővé tegye azokat az egészséges ételeket, amikről itthon gyakran úgy vélekednek az emberek, hogy nem megfizethetőek vagy egyáltalán nem is ismerik őket. Úgy gondoljuk, hogy az angolszász területeken hétköznapi ételnek számító halételek itthon is helyet találnak a mindennapok kínálataiban. Olyan helyet szerettünk volna létrehozni, ahol minőségi alapanyagokból készült, igazán jó tengeri fogásokat lehet enni, megfizethető áron. Hiszünk benne, hogy ezt így is lehet csinálni. Létezik egészséges street food, és ezt be is bizonyítjuk! Szerencsére egyre több hely van a városban, ahol minőségi street food kapható, így idővel sikerül majd megdöntenünk ezt a sztereotípiát.
Ezen kívül a Bubba’s-t egy olyan jó hangulatú, fiatalos helynek tervezzük, ahova akkor is érdemes betérni, ha csak egy szendvics vagy egy kávé melletti beszélgetésre vágynak vendégeik. Bubba ezt fogja elhozni nekünk ide a Déli pályaudvarhoz.
Fő profilunk: minden, ami tengeri, isteni és egészséges. Tintahal, polip, lazac, és mindez nem csak olajban, hanem grillen, salátával, és az örök fish&chips. Nagyon várjuk már, hogy eláraszthassuk a várost mindenféle tengeri herkentyűvel.”
Nyeremény: 2 fős all you can eat vacsora
Dugóhúzó (azóta megszűnt)
„Eddig is a vendéglátásban dolgoztunk, csak szórakozóhelyet üzemeltettünk. Már régóta szerettünk volna egy nappali helyet létrehozni, s mivel Óbuda szívében lépten-nyomon éttermekbe, pubokba botlunk, így 2013 nyár végén megnyitva a Dugóhúzót próbáltunk meg új színt csempészni ebbe a forgatagba, impozáns környezetet teremtve ennek az új elgondolásnak.
A nemrég nyílt bor- és tapas bár kialakítása különleges, exkluzív design jellemzi a belső arculatot, mely a mai trendnek megfelelően lett kialakítva. Tapasokkal, hagyományos magyar deszkákkal és borokkal várjuk vendégeinket. Ami kihagyhatatlan? A Dugóhúzótál (serrano sonka, mangalica töpörtyű, olajbogyó, 3 féle kence, frissen sült bagett) nem csak szemet gyönyörködtető, de ínycsiklandó finomság is egyben!”
Nyeremény: Dugóhúzó menü: Dugóhúzó tál + 1 palack Laposa Friss
Finomító Kantin (azóta megszűnt)
„A Finomító Kantint hárman álmodtuk meg és hoztuk létre. Mi hárman egy család vagyunk, valószínűleg ez adja a helynek azt a sajátos hangulatát, amit sokan kedvelnek. Kató és János (én) testvérek vagyunk, Zsuzsi pedig a feleségem. Az étterem alapötletét én találtam ki, hármunk közül én rendelkezem a legnagyobb vendéglátós tapasztalattal. Korábban üzlettársakkal működtettem fine dining, bistro jellegű éttermeket. Egyébként jogász vagyok, de rájöttem, hogy az embereket sokkal inkább szeretném finomságokkal és kedvességgel szolgálni, mint jogi tanácsokkal. A vendégekhez pedig a legközvetlenebb út egy minőségi street food hely, azaz egy olyan „büfé” – esetünkben kantin – működtetése, ahol gyorsan, de kulturált környezetben friss és egészséges ételeket lehet elfogyasztani.
Zsuzsi szintén jogász, ő jelenleg is ezen a területen tevékenykedik. A gasztronómia neki és Katónak is szenvedély volt. Kató szabadúszó fashion és enteriőr stylistként dolgozott korábban. A Kantin belső arculatának, tereinek, hangulatának kialakítása közös munkánk eredménye, csakúgy, mint a konyhánk jellegének meghatározása és a menürendszer felépítése.
Az étlap viszonylag rövid és egyszerű, street food az elsődleges profil. Minden nap 3 fajta leves, grill szendvicsek, kétféle egytálétel, cézár saláta kerül az étlapra.
A kihagyhatatlan Finomító fogás természetesen a BURGER! Különlegessé az teszi őket, hogy friss alapanyagokból, saját készítésű buciban és húspogácsával, nagy odafigyeléssel készülnek. Nálunk tehát a hamburger nem junk food, hanem street food! A street food nem minősítés, csupán kategória az ételeket és azok elfogyasztásának módját tekintve. Így street food témában is lehet egészséges, minőségi ételt előállítani.”
Nyeremény: két darab menü (választható dupla burger+kis krumpli+kis szörp/hosszúlép
„14 éve költöztünk – ki nem találnátok, Hanoiból – Budapestre, a XI. kerületbe. Sok idő ez visszagondolva, hiszen akkoriban még a Józsefvárosi piacon kezdtük. Vietnámi konyha ide vagy oda, mi (a feleségem, Do Thi Nguyet ‘Eni’ séf és én, Vo Van Loi ‘Lali’ üzletvezető) mindig csak szerettünk volna finom ételekkel szolgálni egy családias környezetben. Az évek során sok helyen megfordultunk már a városban, a Hai Nam a legutóbbi étkezdénk, hol máshol, mint a XI. kerületben, amelyet a már itt felnőtt fiuinkról (Hairól és Namról) neveztünk el. Azt hiszem, most érzünk először igazán magunkénak egy helyet, amelynek minden figyelmünket és odaadásunkat áldozzuk, mintha csak a saját családunkkal tennénk; az építkezésektől kezdve (a messzi ingatlanvállalkozói múltam lévén) a folyamatos konyhai gondoskodásig. Hálásak vagyunk mindazért, ami ezt lehetővé tette, hogy mára a saját „otthonunkban” tehetjük végre azt, amit a legjobban szeretünk. Meglepő ez egy Szovjetunióban 26 éve megismerkedett, autógépész vietnami pártól, ugye.
Mindig is az egyszerű, finom ételekre törekedtünk. Kedvenc tésztaleves fogásunk, a ‘Phở’ elnyerte Budapest tetszését az utóbbi időkben. Húsleves, rizstészta; olyan egyszerű amennyire lehet, de mégis talán a számunkra kötelező fűszerek, mint a fahéj, kardamommag, csillagánizs és koriander teszik érdekessé, pedig higgyétek el, nap nem múlik el otthon nálunk phở nélkül. Sorolhatnék még nálunk kapható vietnamikumokat, mint a sült ‘Nem’ tavaszi- és friss ‘Nem Cuốn’ nyáritekercseket.”
Nyeremény: egy teljes körű (korlátlan) 2 személyes vacsora vagy családi (2 felnőtt gyerekekkel) vacsora
Kolosy Ébresztő (azóta megszűnt)
„Engem Soltész Zsoltnak hívnak, hivatásom szerint szakács vagyok. 19 évet töltöttem el különböző konyhákban, szakácsként és konyhafőnökként. Dolgoztam óceánjáró hajókon, északi-tengeri kompon és Dublin két legjobb éttermében. 2,5 évvel ezelőtt egy barátommal önállosítottuk magunkat, és 2011 nyarán megnyitottuk a SzendZso reggeliző kávézót. Ez a most indult projekt, a Kolosy Ébresztő is kifejezetten a reggelikre, a munka előtt gyorsan bekapható, friss és egészséges, de akár utcán is fogyasztható ételekre épül. Korán reggel sütjük a finomabbnál finomabb pékárukat, croissantokat, készítünk 6-7 féle szendvicset, amit egyből fel lehet kapni és lehet vele rohanni tovább. De pár perc alatt készítünk bagelt, omlettet, délben krémlevest és grill ciabattát vagy tortillát. Van joghurt-müzli-gyümölcs kombó elviteles pohárban, de választhatsz a mini reggeli boxok közül is.
Ami már most a nyitás után is slágergyanús, az a tengeri algás bagettben készült lazacos szendvics, krémsajttal és uborkával, továbbá a frissen facsart zöldség-gyümölcslé, itt szinte végtelen a variációk lehetősége, úgyhogy elég sűrűn változik a kínálatunk!”
Nyeremény: egy szuper lazacos szendvics, frissen facsart zöldség-gyümilé, kávé és croissant
Zazzi Cukrászda (azóta megszűnt)
A Zazzi Cukrászda azért kakukktojás, mert ők már 8 éve édesítik az életünket, idén tavaszig azonban egy nagyobb kirándulást kellett szervezned, ha az ország egyik legjobb cukrászdáját akartad felkeresni, ugyanis Solymáron üzemeltek. Most azonban Óbuda szívében nyitottak ki, a gasztroőrültek legnagyobb örömére.
Varga Margit sok éves üzleti munka után váltott pályát és iratkozott be cukrásztanfolyamra, majd Franciaországban tanulta ki a szakma csínját-bínját. Eztán a másik alapítóval, dr. Erdős Melindával, aki jogi pályáról érkezett, együtt hozták létre az azóta legendássá lett helyet. Sok szeretettel és lelkesedéssel készítik a süteményeket, a minőségi alapanyagokra helyezve a hangsúlyt.
Bár a Zazziban igazából nem tévedhetsz egyik desszerttel sem, sokan a kiváló macaronjaikért keresik fel őket.
Nyeremény: Kávé, sütemény 2 főre + ajándék macaron útravalócsomag
„Négyen vagyunk, ebből hárman régóta vendéglátózunk, több kocsma, és szórakozóhely létrehozásában vettünk részt, a negyedik ember pedig barátként szállt be a dologba, ő most tanulja a vendéglátózást, bár emberekkel foglalkozik ő is. Szerettünk volna valamit együtt csinálni, megbízunk egymásban, és hosszú ideje gondolkoztunk valami közösön. Mindig is olyan helyet akartunk csinálni, ami fejlődőképes, és mindenféleképpen ételt is felszolgáló hely megnyitására szántuk el magunkat, vállalva minden kockázatot. Továbbá adott volt, hogy a személyzet is olyan legyen, hogy a vendég otthon érezze magát, és ne kelljen feszengenie, de el se legyen hanyagolva. Mert e nélkül nincs vállalkozás. A környék azért a XI. kerület lett, mert régóta akartunk valamit csinálni a Móricz Zsigmond Körtérnél. Az árakat mi találtuk ki, tehát nem nézték meg a környéken lévő többi burgerezőt, és egy megfizethető, barátságos árlistát akartunk.
Ami kihagyhatatlan, az a burger, bármelyik típus nagyon finom, de a ház specialitása a Kacsaburger.”
Nyeremény: Kacsaburger menü krumplival és szörppel két személyre
Update: köszönjük a rengeteg jelentkezést, a játék lezárult. Gratulálunk a nyerteseknek!