Hosszas reggeli buszozás, végeláthatatlan és unalmas mítingek? Dolgoztasd meg az agysejtjeidet logikai játékokkal! Csak vigyázz, hogy ha elcseszed menetközben, nehogy hangosan óbégass.
Flow Free: az azonos színű pöttyöket kell összekötni egy osztott mezőben úgy, hogy a vonalak ne metsszék egymást (kivéve a hidas „Bridge” verzióban), egyre nehezedő pályákon. Ha az ember rákattan, még csukott szemmel is a pályákat látja maga előtt. Innen letölthető az ingyenes androidos, innen pedig az iOS verzió.
Jöjjön egy magyar fejlesztésű játék, a Hidden Objects! A Muhari Nikoletta által megtervezett tárgykeresős játék próbára teszi a megfigyelő készségünket: 8 pályán kell időre megtalálnunk az elrejtett játékot, és csak utána mehetünk a következő pályára.
Ha nem a minél aprólékosabban kidolgozott látványvilágot keresed a játékban, hanem a letisztult logikát, akkor a Blip Blup lesz nálad a nyerő: a minimalista, absztrakt világot egy londoni dizájn- és appilkációfejlesztő cég tervezte. A kirakó menete egyszerű: fénysugarakat kell irányítanod, hogy kitöltsék a rendelkezésre álló teret. Ha egy logikai játékra lehet azt mondani, hogy elegáns, akkor ez megérdemli ezt a jelzőt. Androidos verziója itt, iOS-ra pedig itt.
A Blendamaze szó szerint sokszínűvé teszi a klasszikus labirintus játékot: nemcsak meg kell találnod a helyes útvonalat, de a különböző színpalettákat is használnod kell festésre, hogy továbbjuthass a következő pályára. Az applikáció elején van egy kis oktató videó is, hogy hogyan kell játszani. Gyerekeknek is szuper oktató játék, ráadásul lehet csak a színkeverős-festegetős részével is játszani.
A Globlins egy igazi agyalós játék, már csak azért is, mert a kis szörnyek a pajtásaid agyát szívják el, és te csak úgy tudod megmenteni őket, ha megoldod a fejtörőket. Vicces lényecskék inváziója és agyeldobós menetek – kell ennél több??
Voodoo Whisperer: ha szereted a horror műfaját, akkor most bele is csöppenhetsz egy tárgykeresős-nyomozós sztoriba. A játékban a 19. századi New Orleans-t kell megmentened a vudu segítségével a várost magába szippantó Gonosztól. Szóval garantált borzongás vár, szép grafikával és misztikus zenével körítve. Innen töltheted le az androidos verziót – az első pár pálya ingyenes, a teljes játék 676 forintba kerül.
Egy másik sötét, hátborzongató miliőbe kalauzol el minket a Freeze!, ami olyan, mintha egy fekete-fehér horror némafilm színtere lenne. A főszereplő kis szemecskét kell kijuttatni egyre nehezebb és kacifántosabb pályákon keresztül a fogságból.
A Triple Town nem csak őrületesen cuki, de ráadásul szó szerint építő jellegű: egy várost kell benne felépítened. Egy-egy új elemet három másikból tudsz összehozni, például három bokorból lesz egy fa. És miközben katedrálisokat meg várakat építesz, cuki mackók próbálnak ebben megakadályozni. Amilyen egyszerű, annyira addiktív is! Androidos verzió itt, iOS verzió itt.
Cross Fingers: hatalmas kirakós játék, amiben tömör fa formákat kell különböző alakzatokba rendezned. A szójátékos névadás (cross fingers = keresztbe rakni az ujjakat, azaz drukkolni) onnan jön, hogy néha egyszerre több ujjadat is használnod kell, hogy ki tudd rakni a puzzle-t. Az elszántakat 180 pálya várja!
Most futó, hihetetlenül addiktív sláger egy 19 éves olasz srác által fejlesztett játék, a 2048: egymás mellett vagy alatt lévő, egymással megegyező számokat kell összeadni a kis mezőkben addig, amíg el nem éred a 2048-as számot. Aki kirakta, az már mind büszkén kiposztolta Facebookra, aki meg nem, az mániákusan dühöngve tologatja azóta is a számokat. Már van kutyás, sőt magyar kormánypárti verziója is.