Magadra tetováltattál már egy kis repülőt, vagy a Wanderlust szót? Ereklyeként őrzöd a repjegyeidet? A legjobb társaságba keveredtél! Ha még nem vagy biztos a diagnózisban, most kipipálhatod a legjellemzőbb tüneteket.
Utazós bakancslistád már-már végtelen hosszúságú, és folyamatosan bővül. Filmet nézel? Azonnal kedvet kapsz hozzá, hogy megnézd a várost, ahol játszódik! Könyvet olvasol? Ugyanez a helyzet! Travel Channel? A családtagjaid már fapofával ugorják át ezt a csatornát kapcsolgatás közben, nehogy behergeld magad egy újabb repjegy-vásárlásba.
Míg mások a karácsony utáni leárazásokat és a Zara szezonvégi akcióit várják áhítattal, te a Priceline árcsökkenős e-mailjei láttán kezdesz ujjongásba. 20%-os Wizzair napok, netán új városok a kínálatban? Már rántod is elő a bankkártyád!
A booking.com funkcióit jobban ismered, mint a dolgozói, de az AirBnb-n is sajátos, jól bejáratott stratégiával válogatsz, ahol az árak, az elhelyezkedés és a vélemények bizonyos együttállásai adják ki a legjobb ár-érték arányú helyeket. Ha egy hasonló karakán utazóval kerestek közösen szállást, könnyen hitvitába torkollik a válogatás.
Betéve tudod a legkülönbözőbb városok transzfer árait, vannak kedvenc reptereid és kedvenc gépeid is. Határozott véleményed van arról, hogy a legjobb hajnalban, vagy napközben, vagy este utazni, és mindezt számos tapasztalattal és anekdotával alá is tudod támasztani. „Nincs is jobb annál, mint reggel kipihenten megérkezni egy tízórás repülőút után Helsinkibe!” „Malpensáról csak és kizárólag vonattal érdemes beutazni a városba!” Gondosan kiérlelt bölcsességeidet a hallgatóság időnként irigykedéssel vegyes bosszankodással hallgatja.
Vannak egész napos mászkálásra beszerzett cuccaid, repülős párnád és mindenféle egyéb praktikus -vagy csak menő- utazós bigyód.
Csomagolási technikáidat ninja szintre fejlesztetted: minden kis tubusnak, hajkefének, ruhának és nélkülözhetetlen tárgynak meghatározott helye van a rendszerben, elképesztő mennyiséget tüntetsz el meglepő hatékonysággal, majd diadalittasan húzod be a cipzárt. A rutin, na.
Nézz csak be a pénztárcádba! Nálad is van pár eurócent, néhány kuna vagy penny, szerencsedollár? Nyugodj meg, nem vagy egyedül!
Te is szoktál nosztalgius sóhajok közepette ilyeneket mondani, hogy „Nem rossz ez a pad thai, de nyomába se érhet annak, amit Ko Samuin ettem!”, vagy „Gyönyörű reggelünk van, de egy sivatagi napfelkeltét mindenkinek látnia kellene az életben!”.
Egy idő után abbahagytad a hűtőmágnes- és hógömbgyűjtést, mert már nem fértél tőlük el a lakásban. Persze azóta sem jössz haza sehonnan üres kézzel, és ha mást nem is veszel, legalább valami csodás ehető szuvenírrel érkezel a munkahelyedre. Cantuccinik, beef jerky-k, pralinék és serrano sonkán, sziasztok!
Apropó, hazaérkezés: bármennyire is szeretsz otthon lenni, nincs szomorúbb számodra, mint felszállni egy hazafele tartó vonatra/gépre. Épp ezért már a hazaút közben eltervezed a következő utazást – arra jutsz, hogy ha pár hónapig nem költesz semmi másra, akkor egy dőzsölős hosszú hétvége elég gyorsan összejöhet…és végül is, mire spóroljunk, ha nem repjegyre?!