Madarat tolláról, embert telefonálási stílusáról! Te melyik csoportba tartozol?
A figyelmes: aki tisztában van vele, hogy a környezetét nem feltétlenül örvendezteti meg, ha ő hangosan osztja meg a gondolatait, és ezért visszafogja a hangerejét, vagy adott esetben kimegy a helyiségből. Őt nagyon szeretjük.
A standupos: az előbbi ellentéte, aki szerint viszont az ő sztorijai, véleménye meg alapból, a dumája annyira szórakoztató, hogy tényleg igazságtalanság lenne ettől megfosztani a környezetét. Ezért a szövegét nemcsak a vonal túloldalán lévőnek szánja, hanem a körülötte lévőknek is, legyen szó kollégákról, vagy a villamoson egy légtérben tartózkodókról. Ez a halmaz az eseteknek csak elenyészően kis százalékában esik egybe a tényleg jó humorú és jó dumájú emberek halmazával.
A telefonellenes: aki igazából utál mobilozni, ezért vagy fel sem veszi a telefont, vagy csak a legszükségesebbekre hagyatkozik, de megígéri, hogy mindent megír emailben. Ugyanővele cseten vagy élőben kiválóan el lehet beszélgetni, szóval ez az idegenkedés nem neked szól, csak a jó öreg Bell bácsi technológiai vívmányának.
Az időtöltő: aki azért telefonál, hogy elüsse az időt, és ezért trécsel. Hosszan. Bármiről. Ezzel nem is lenne baj, ha nem pont egy ilyen ember huppan le melléd a 2 órás vonatútra, miközben te nyugis olvasást terveztél volna. Afelől biztos lehetsz, hogy mindent meg fogsz tudni abban az időintervallumban az életéről, sőt azokról a benyomásokról is, amik a beszélgetés alatt érik („…és a Klári akkor… jééé épp egy nagyon cuki tehéncsorda mellett haladunk el! Na szóval a Klári…„)
Az ingyenhívó: az előbbi típus egy változata, aki a családtagjait vagy a párját ingyen tudja hívni – és ezt ki is használja. Folyamatosan, mindent megbeszélnek telefonon, a napközben történt legapróbb mozzanatokat is.
A gyalogló: aki nem bír egy helyben ülve vagy állva telefonálni, ezért folyamatosan mászkál közben. Ha úgy hozza a helyzet, hogy ezt nem tudja folytatni, akkor fura feszültséget, sőt görcsöt érez a testében, és a beszédét sem érzi olyan összeszedettnek. Neki egyszerűen hozzátartozik a mobilos kommunikációhoz a helyváltoztatás.
A multitaskoló: aki telefonálás közben három másik dolgot is képes elintézni, egyszerre, megír egy emailt, bepelenkázza a gyereket, és összerak egy ikeás nagyszekrényt. Miközben mi meg büszkék vagyunk arra, hogy ha telefonálás közben nem megyünk neki valakinek az utcán.
A spóroló: aki még rajta van azon a régi beidegződésen, hogy az első 3 másodperc van ingyen, vagy egyszerűen csak spórolni akar a telefonszámláján, és ezért tőszavakban, tömören és gyorsan darálja el a mondandóját, semmi csacsogás, hogyvagy, ilyenek. Figyelem: össze lehet téveszteni a simán bunkóval, aki csak a „Helló„-n spórol, és úgy veszi fel a telefont, hogy „Mondd!!„.
A részegen érzelmes: jellemzői az éjszakai hívás, a borízű hang és a túláradó vallomás, amit másnap reggel, kijózanodva nagyon megbán.
A tájékoztató: aki felveszi azért a mobilt, hogy közölje: most épp nem alkalmas neki, és rád is cseszi a telefont. Aztán persze elfelejt visszahívni.
A telefon történetéről pedig itt olvashatsz.