Látta? Nem látta? Smiley? Nem smiley? Nagy smiley? Vagy csak kicsi? 10 perce? 1 napja? Lájk, vagy szív? Amióta online kommunikáció létezik, a párkapcsolatok (OK, a szar párkapcsolatok, a bizonytalan párkapcsolatok, meg a lehet-hogy-párkapcsolatok) sokkal szenvedősebbek lettek. Szerintünk azonnal kapcsoljátok ki az értesítéseket és szabaduljatok fel.
Visszaír? Nem ír vissza? Mikor ír? – Kínzó kérdések ezek, főleg, ha valami fontos választ várnánk az illetőtől, aki ráadásul még online is volt. Igen, 5 perce. Igen tudjuk, mert láttuk. Ja, csak épp ránéztünk…
Ha látta, miért nem ír? Egyszerűen nincs rosszabb annál, mint amikor az ember fél kezével a zoknit húzza, a másikkal a hülye telefont lóbálja. Ha online, akkor biztos azonnal válaszol, nem? Vagy, amikor már látod, hogy ír, csak nem küldi el. Mi tart ennyi ideig?
Ismerkedős appok, Happn, Tinder és társai. Ha kiszemeltünk, akivel már fel is vettük a kapcsolatot (=csetelünk vele) profilképet, vagy leírást vált, azonnal indul az agyalás: vajon új csajok után kutat most azonnal? A helyzet rosszabb, ha már találkoztunk is vele, és látszólag minden klappolt, ő meg ez után is folyamatosan online.
Vagy a legrosszabb időszak, a randizás, ismerkedés, amikor még a kapcsolat nem kapcsolat, csak kapcsolat-féle. Na ilyenkor mennyire ér pörgetni az újabb potenciális jelentkezőket, és mennyire lelombozó, ha életünk leendő párja mással is randizik párhuzamosan?
Beszélgetni valakivel élőben úgy, hogy az illetőnek minden értesítés megjelenik a telefonja kijelzőjén, na ez egyszerűen lehetetlen. Innentől nincs szemkontaktus, hiszen az is lehetetlen, hogy ne mindketten a fel-felvillanó képernyőt figyeljétek. (Kérlek, kérlek, ha már kellenek azok az értesítések, legalább egy kávé erejéig tegyétek el a telefont – szomorú kutyafej)
„A smiley az emberi kapcsolatok megnyomorítója” – mondta egyszer egy ismerős bölcsen, és milyen igaza volt. A „Van kedved találkozni?:)” és a „Van kedved találkozni?”, vagy a „Szép vagy” és a „Szép vagy:)” között rengeteg a különbség. Álmatlan éjszakákat is okozhatnak, ha nem vagyunk résen!
A különböző lájkok meg aztán végképp megbonyolították a helyzetet. Most akkor lájkolta, vagy szívezte, vagy megmosolyogta? És akkor mi van, ha valaki más posztjára nyomott szívet? Egyáltalán, valaki mondja meg: jelent ez valamit???
Régi posztok és profilképek lájkolása. Az megvan, amikor reggel felébredsz és az exed, vagy egy őrült, ritkább esetben egy srác, aki tetszik neked, végiglájkolta a régi fotóidat, tehát nézegette a profilodat? Egész nap gondolkozhatsz azon, ez mi akar ez lenni.
Kommentelgetés. A kiszemelted folyamatosan lájkol, kommentel, de soha nem ír rád. Újabb kínzó kérdés.
És a végeláthatatlan csetek. Mert, hogy vannak olyanok. És vannak olyan férfiak, és nők is, akik csak azért csetelnek, hogy flörtöljenek és magukat szórakoztassák, de soha nem lesz belőle találkozás. 25, de főleg 30 felett illik ezt felismerni két hét után. Legkésőbb!