A cégek közösségének a céges levelezés a krónikája – és mint ilyen, tele van drámával, trónfosztással, romantikával, birodalmak születésével és bukásával. Az Üzlet nőknek cikke.
A bemutatkozó email, amiben szegény újhús egy rakás vadidegen embernek próbál ismeretlenül is bemutatkozni, úgyhogy ehhez mérten igyekszik szórakoztató, vicces és szeretnivaló stílusban minél több érdekes információt megosztani magáról.
Egy adott témára érkező, irreleváns vicceskedő köremailek, amik teljesen félreviszik a levelezést, úgy hogy már senki nem emlékszik rá, hogy mi is volt a kiindulási pont. Kevésbé vicces, amikor te indítod a levelezést egy számodra fontos témában, és nem kapsz rá használható választ, csak hülye képeket meg szóvicceket.
Az előbbi irreleváns vicceskedő emailekre érkező, „Hagyjátok abba ezt most azonnal, ne a közös levelezésen baromkodjatok!!” levél valamelyik vezetőtől, ami drámai hirtelenséggel véget vet a tréfálkozó levélfolyamnak.
Az egyedi „Házon kívül vagyok” automatikusüzenet-beállítások, amik haikus tömörségben villantják meg írójuk kreatív vénáját, ha azt kell megfogalmazni, hogy „Háhh, egy hétig nem tudtok utolérni, mert a tengerpartra menet kikapcsoltam a céges levelezést a telefonomon„.
Az 1. pont párja, a búcsúemail: attól függően érzelmes-nosztalgikus, hogy mennyi időtt húzott le a helyen a búcsúzó, és hogy saját akaratából távozott-e. A terjedelme lehet egy novelláéval felérő, vagy akár 3 szavas („Kösz mindent, csá!„). Az időzítése is ízléstől függ: vagy már nap közepén landol a postaládákba, hogy feladója még fogadhassa a válaszleveleket, és a személyes könnyes reakciókat, vagy éppen a gépe kikapcsolása és az iroda végső elhagyása előtti utolsó pillanatban lövi ki az éterbe, hogy levele hatásával már ne kelljen foglalkoznia.
A drámai és fenyegető KI ETTE MEG A KAJÁMAT email. Mi is írtuk már, olyan lobogó, éhes haraggal verve a klaviatúrát, hogy azt Cersei Lannister is megirigyelhetné. Kérünk titeket, soha, SOHA ne egyétek meg sunyiban a kollégátok kajáját.
Sokaknak még mindig egy őrületes informatikai hackertitokkal ér fel: van a „Válasz” gomb, és a „Válasz mindenkinek” gomb. És az egyiket nem szerencsés a másikkal keverni.
Ennek alfaja, a levél, amelyben lehülyézed a főnöködet, a Klárikát a szomszéd szobából, az ügyfelet, az alvállalkozót – majd mániákusan háromszor ellenőrzöd, hogy ő nincs-e rajta a levélen.
Pár karakter, ami mégis a lehető legrövidebb idő alatt a legnagyobb tömegeket képes megmozgatni: a „Maradék pogácsa a tárgyalóban!” üzenet, amit a lassabbak már csak akkor nyitnak meg, amikor már futó léptek dobogása visszhangzik az irodai tárgyaló felé, ahol a mítingről megmaradt pékáruk várnak rövidesen beteljesülő végzetükre.
És persze a jó öreg Releváns, Munkával Kapcsolatos Emailek, amiket úgy kell kivadászni a vicceskedő, pletykálkodó, maradékpogácsás emailek közül.