Szerencsés ember az, aki imád munkába járni, hiszen sokak számára ez igazi kínszenvedéssel ér fel. Márpedig fontos, hogy meglegyen a kellő lendület már az indulásnál, hiszen ez fogja meghatározni a teljes napunkat. Lássunk tehát tíz olyan tippet, ami bárki számára kellemes élménnyé teheti a munkába járást!
Indítsuk optimistán a napot!
Tény, hogy egy szürke és hideg téli reggelen, hajnali hat órakor senki nincs a legjobb passzban, és aligha van kedve kikelni az ágyból. Mégis itt van a kutya elásva: ha pozitív gondolatokkal tudjuk feltölteni magunkat már korán reggel, akkor kevésbé érezzük majd nyűgnek az elindulást. Akár egy telefonos appot is használhatunk, ami az ébresztés után motiváló üzeneteket küld nekünk, ezzel is támogatva a jókedvünket.
Fogyasszunk kiegyensúlyozott reggelit!
Korgó gyomorral még sötétebben látjuk a munkába indulást és az ottani teendőket. Az sem mindegy, hogy mi kerül a tányérunkra! Sokan elkövetik azt a hibát, hogy éppen csak bekapnak valamit, ami a kezük ügyébe kerül, és máris indulnak a munkahelyükre. Ennél sokkal szerencsésebb megoldás, ha tápláló, vitaminokban és energiában gazdag ételeket fogyasztunk, amik megadják a kezdőlökést és a kiegyensúlyozott hangulatunkért is felelős vitaminokat.
Iktassunk be testmozgást!
Különösen azok számára kulcskérdés ez, akik ülő, irodai munkát végeznek. A mozgásszegény életmód óhatatlanul fáradtsághoz, levertséghez és kiégéshez vezet. Így aztán természetes, hogy minden egyes nap rosszul indul. Már egy reggeli, tíz-tizenöt perces, könnyű testmozgás is csodákat művel – nem csupán a testünkkel, hanem a lelkünkkel és a közérzetünkkel is. Ha más lehetőségünk nincs is, az biztosan belefér, hogy egy megállóval előbb szálljunk le a villamosról, buszról, és sétáljunk a munkahelyre.
Találjuk meg az ideális közlekedési módot!
Ha pedig már szóba került a közlekedés kérdése, akkor folytassuk is ezzel. Nem szeretnénk pálcát törni egyetlen közlekedési eszköz felett sem, a lényeg az, hogy melyikkel tudjuk csökkenteni a stresszt. Ha nekünk a tömegközlekedés jelent frusztrációt, akkor inkább váltsunk kocsira – és persze fordítva. Könnyen lehet, hogy a mozgással egybekötött közlekedéssel nyernénk sokat, mondjuk sétálással vagy biciklizéssel.
Tervezzük meg a napot!
Lényegesen könnyebben megy majd az elindulás, ha pontosan tudjuk, hogyan fest majd a következő huszonnégy óra. Ez egyrészt megnyugvást ad, hiszen nem ad-hoc feladatokkal szembesülünk majd, másrészt hatékonyabbá is tesz minket. Amennyiben az időnkbe belefér, szánjunk a hétvégén pár órát arra, hogy összeállítsunk egy heti menetrendet.
Állítsunk fel fontossági sorrendet!
Gyakran érezzük úgy, hogy a munkahelyi feladataink maguk alá temetnek minket. Szorítanak a határidők és az elvárások, miközben azt sem tudjuk, hol áll a fejünk. Nem csoda, ha reggelente inkább magunkra húzzuk a takarót. Ez ellen úgy tehetünk, ha alaposan górcső alá vesszük a teendőket, és fontossági sorrendet állítunk fel köztük. Egy-egy munkanapot mindig a legfontosabb és legnehezebb feladatokkal kezdjünk.
Az sem mindegy, milyen közeg vár ránk
Sok oka lehet annak, hogy nem akaródzik elindulnunk a munkahelyünkre. Egész biztosan ezek közé tartozik, ha az irodában szürke falak, elavult, kényelmetlen bútorok és lelketlen miliő fogad minket. Mennyivel jobb lenne olyan helyen dolgozni minden nap, ami igényes, támogatja az egészségünket és remekül néz ki! Ha kényelmes, ergonomikus bútorok között lehetünk, amelyeket egy olyan prémium gyártónak köszönhetünk, mint például a MillerKnoll, az máris sokat számít a hangulatunkra nézve. Szintén sokat segít, ha otthonosabbá tesszük az irodát, például családi, baráti fotókkal vagy a kedvenc növényeinkkel!
Ne vigyük haza a munkát!
Könnyű azt mondani – szól az általános vélekedés, pedig valóban létfontosságú, hogy az otthonunkba érve kikapcsolódjunk, minőségi időt töltsünk a szeretteinkkel, és ne a munkahelyi teendőkön pörögjön az agyunk. Inkább maradjunk egy órával tovább a cégnél, és végezzünk el minden teendőt, de hazaérve tudatosan tegyük félre a munkával kapcsolatos eszközöket és gondolatokat.
Aludjuk ki magunkat minden nap!
Egy újabb tanács, amire sokszor nem fordítunk elegendő figyelmet. Kialvatlanul garantált a rossz közérzet és alighanem a hátunk közepére sem kívánjuk majd az elindulást. Egyénenként változik, hogy mennyi alvásra van szükségünk, de általánosságban elmondható, hogy a hét óránál kevesebb pihenés már káros hatással van a közérzetünkre és a koncentrációnkra is.
Legyen pár nap home office
Nem minden munkakörben van lehetőség az otthoni munkavégzésre, ahol viszont igen, ott érdemes élni a lehetőséggel. Heti egy-két nap home office-szal kiszakadhatunk a mókuskerékből, és persze az elindulással járó mizériát is megússzuk. Arra azonban ügyeljünk, hogy az otthoni iroda is jól felszerelt legyen a kényelmünk és egészségünk érdekében: olyan prémium gyártó székeit és irodabútorait válasszuk, mint például a MillerKnoll.
Lehet jókedvűen is indítani a napot
A fenti tippek nem csupán a reggeli indulást könnyítik meg, de úgy általában a munkahelyen töltött időt és a mindennapokat is. Kicsi erőfeszítésekkel, kevés áldozattal és lemondással is nagyon nagy eredményeket érhetünk tehát el!