Első randi? Tipikus első bénázások! Sokadik randi? Egészen másfajta ügyetlenkedés! Összeszedtük a randik 10 klasszikus pillanatát.
Első csók előtti bénázás: ugyan még kedélyesen beszélgettek, vagy épp mosolyogtok egymásra, mindketten tudjátok, hogy elkerülhetetlenül közeleg a sok mindent eldöntő első csók pillanata. Tipikus randihelyzet jelei: percek óta egymás száját bámuljátok megigézve és már rég nem figyeltek egymás szavaira.
Vakrandi kerítő barátok jóvoltából: oké, hogy megnéztétek egymást Facebookon, vagy már távolabbról ismeritek egymást, de mégiscsak ez az a pillanat, amikor a baráti védőháló nélkül löktek benneteket egymás karjaiba. Tipikus randihelyzet jelei: kölcsönös érdeklődés esetén már-már gyanús lelkesedés, fejben annak vázolása, hogyan adjuk majd elő a barátainknak – és hogy faggatjuk ki őket a másik oldal véleményéről.
Netes randi: társkereső oldalon, Facebookon, blogon néztétek ki egymást, aztán elkezdetek levelezgetni, chatelni és hoppá!, egyszer csak ott ültök egymás mellett a Gozsdu udvarban. Tipikus randihelyzet jelei: a másik méricskélése („Hm, hát nem így képzeltem a hangját!”, „Érdekes, azon a profilképen sokkal szigorúbb a feje”), örömködés, hogy élőben még jobb fej, vagy épp szomorkodás: valahogy igaziból nem az igazi.
Dupla randi: amint megcsillan az esély kapcsolatban élő barátaid előtt, hogy a legfrissebb randipajtásod akár hosszabb távra is marad, elkezdenek záporozni a duplarandi-ötletek. Közös mozi, kajálás, kocsmázás, mindenki izgatottan várja az új embert, hátha ő lesz Az Új Legjobb Barátunk. Tipikus randihelyzet: ülsz az asztalnál, és nem érted, hogy jöhetnek ki ENNYIRE jól egymással. Vagy még tipikusabb: ülsz az asztalnál, és nem érted, hogy lehetnek ENNYIRE különbözőek. Hisz jó arcok mind!
Kikényszerített randi: persze nem tarkóhoz szorított fegyverrel, de van olyan, hogy az egyik fél sokkal jobban akarta a találkát, míg a másik csak beadta a derekát. Ebben az érezhetően egyenlőtlen helyzetben aztán megy a játszmázás mindegyik oldalon és ritka hogy sikerül kihozni döntetlenre. Tipikus randihelyzet jelei: feszengés, jófejkedés túltolva.
Váratlan irányt vevő randi: elindultál valakivel az este elején, de menet közben belefutottál az exedbe, akibe még mindig szerelmes vagy, vagy sorbanállás közben, netán a pultnál bonyolódsz beszélgetésbe egy szexi idegennel. Tipikus randihelyzet jelei: az izgalom mögött a lelkiismereted azt suttogja, VÉGED. A randikarmádnak lőttek.
Egyéjszakás kaland utáni randi: az egyéjszakás sztoriknak már a neve is jól példázza, hogy másnapra már lejár a szavatosságuk. Mégis hajlamosak vagyunk időnként hinni abban, hogy lehet értelmes folytatás. Tipikus randihelyzet jelei: ülünk szemben az emberrel, és nem értjük, hogy hihettünk ebben az egészben, kicsit sajnáljuk és eléggé utáljuk magunkat. Vagy, az esetek elenyésző százalékában: JACKPOT!
Az első szexhez vezető randi: legyen az az első, a harmadik vagy a tizenharmadik, előbb-utóbb eljön az ideje. De hol? Mikor? Vannak akik jó részletesen előre megbeszélik, és képesek előre megtervezve, rózsaszirmok és gyertyakoszorúk között szerelmeskedni, és vannak akik hagyják magukat sodródni az árral és a lehetőségekkel. Tipikus randihelyzet jelei: állsz az ajtónál a randizáró csókmaraton közben, és magadban azon gondolkodsz behívjam, vagy ne hívjam?
A nem működő randi: minden nagyon ígéretes volt, aztán egyszercsak PÁFF, elromlott valami. Ha már az első randin felismered azt a kis hülye nevetését a másiknak, amit aztán mindig is gyűlölnél: menekülj! Tipikus randihelyzet jelei: azon morfondírozol, hogy ha ebben a pillanatban lelépnél, még pont be tudnál vásárolni és még egy filmre is lenne időd.
A randikatasztrófa: leöntöttek valami undorítóval, rádhánytak vagy lehánytad a partneredet. Tipikus randihelyzet jelei: szeretnél eltűnni, örökre.