10 cuki jócselekedet

10 egyszerű dolog, ami nem kerül sokba, vagy épp semmibe, mégis jobb lesz tőle a világ. Undi, mi?

Ezek az ötletek – jó esetben – teljesen maguktól értetődőek és hétköznapiak, de lássuk be: az ember néha hajlamos megfeledkezni az ilyen apróságokról és gonosz, rosszindulatú robotként darálni a hétköznapokat. Számtalan mozgalom indult már, a We Are What We Do, a Mosolyogj a metrón és hasonlók bármelyike számtalan, időnként giccsbe hajló, de használható tippel szolgál.

Íme tíz kis kedvencünk:

 Főzz egy kávét valakinek, aki elfoglaltabb nálad!

Ennyire egyszerű. Mi lenne, ha ma főznél egy kávét annak a munkatársadnak, aki egyik kezével telefonál, a másikkal egy ezersoros Excel-táblán ügyködik? Ja, ő az, akinek el kellett volna mosogatnia, és nem tette meg, és egyébként sem olyan kedves mostanában? Nem baj! Végy erőt a megszokott duzzogáson, és légy kedves – nemcsak az erkölcsi győzelem lesz a tied, a meglepetés ereje is csodákra képes!

Minden alkalommal, amikor vezetsz, engedj el valakit!

Akárhányszor kocsiba ülsz, engedj el egy másik autót, biciklist, gyalogost. Nem fog fájni! Biciklisek elengedhetik a másik biciklist. Ha nagyon kalandos kedvedben vagy, akár rá is mosolyoghatsz a szembejövőre!

 Ne éjszaka töltsd a telefonodat!

Brit tudósok fedezték fel az összefüggést…najónem, szóval tény az, hogy majdnem minden telefon feltöltődik két óra alatt – így aztán teljesen felesleges este feltenni a töltőre és csak reggel levenni. Töltsd napközben a mobilodat, és ugye mondani sem kell, hogy amikor feltöltődött, húzd ki a töltőt a konnektorból?

 Ne a kukába dobd a maradék kaját!

Ha van még nem romlott maradékod, amit már nem tudsz/akarsz megenni, próbáld meg valamilyen használható formában (dobozban, zacskóban) a kuka mellé, vagy a kukára tenni.  Ha extra jófej vagy, rá is írhatod, mi az.

 Engedj valakit magad elé a boltban!

Ha a mögötted álló csak egy ásványvizet vesz, te pedig a havi nagybevásárlást intézed, roppant hálás lesz amikor magad elé engeded. Ha minden jól megy, a sorbanálláskarmád ezzel olyan pluszpontokat kap, ami még jól jöhet a fesztiválok női mosdóinál – rövid távon pedig szuperhősnek érezheted magad kb. 13 másodperc veszteségért cserébe. WIN!

 Bókolj bátran!

Tetszik a kolléganőd körömlakkja vagy klassz a edzőtermi szekrényszomszédod táskája? Ahelyett, hogy magadban irigykednél rájuk, dicsérd meg hangosan!

 Tanítsd meg az idősebb rokonokat Skype-olni!

Már a legbénább netezésre alkalmas gépekhez is érdemes lehet szerezni egy párezer forintos webkamerát. Nem lesz könnyű dolgod a betanítással, de ha megtanulták használni, nem csak esküvőkön és temetéseken találkozhattok majd.  Próbálj rendszeresen bejelentkezni, hálásak lesznek!

 Ne a gép előtt ebédelj!

Ha teheted, szakadj el a munkától fél órára! Próbálj ki klassz ebédmenüket a munkatársaiddal, közelben dolgozó/lakó ismerősökkel, vagy ha még szerencsésebb vagy, és van a környéken egy park is, lepd meg magad egy gyors piknikkel.

 Beszélj pár szót idős bácsikkal várakozás közben!

Hálásak a társaságért, főként ha rólunk fiatal, csinos lányokról van szó. Máris kapunk tőlük pár szép történetet arról, hogyan ismerkedtek meg a feleségükkel, vagy lehet jólesően demagóg beszélgetéseket folytatni az áremelésekről, kormánypártról, régi szép időkről.

 Barátkozz össze  a szomszédaiddal!

Lehet, hogy nem a közvetlen szomszédaid lesznek a legjobb barátaid, de ha épp most költözöl új lakásba, vagy vannak új lakók a házban, érdemes egy Bree Van De Kamp húzással meglepni őket. Pár palacsintával vagy frissen sült pogácsával nehéz ellenségeket szerezni! A házban lakó öreg nénik is megérdemelnek egy Hogy tetszik lenni?-kérdést a lépcsőfordulóban.

 

 

Még több tízdolog:

Scroll to Top