Mert még ha te nem is voltál abban a korban, hogy rágyógyulj az adott rajzfilmre, akkor tuti a nővéred/öcséd/gyereked volt, (ha pedig nagyon fiatal vagy, akkor az is lehet, hogy már a szüleid révén ismered) így akarva-akaratlanul is végig kellett több százszor hallgatnod ugyanazt a nótát.
Wolf Katit sokan mint a 2011-es Eurovíziós Dalfesztivál magyar versenyzőjét ismerik, aki Szerelem, miért múlsz című dalával írta be magát a slágerlisták élére. Pedig a Vuk Dalát még ő énekelte kislányként.
Ki ne szerette volna Süsüt, a behemót egyfejűt? Naná, hogy a főcímdalt is kívülről fújtuk.
A hercegnő és a kobold magyar-brit-japán rajzfilmben a gonosz koboldokat csak egyetlen dologgal lehetett elűzni: az ének erejével. Nagyjából a szüleidet is, amikor már sokadik hete óbégattad fennhangon a kis bányászfiú dalát.
A Nagy Ho-Ho-Ho-Horgász igazából egy szerencsétlen flótás, akinek nem sikerül kifognia egyetlen halat sem, és a halak is szívatják. Mondjuk felnőttként nem teljesen érthető, hogy miért a Főkukac a nagy spanja, de hát istenem, a gyereklogika ezeken még nagyvonalúbban siklik felül.
Balu Kapitány, a botcsinálta pilótának és haverjainak a kalandjait mindannyian vártuk a vasárnapi Disney-délutánokon. Mond még az a név valamit, hogy Don Kartács?
Az Aladdin rajzfilm ‘Minket vár a világ‘ című dalát vajon hány kiskamasz lány énekelte a nappali szőnyegén fetrengve, a romantikus hősszerelmesről álmodozva?? (Apropó, ti voltatok már szerelmesek RAJZOLT főhősbe?)
Felnőttfejjel rágondolva a Nils Holgersson igazából egy szomorú mese volt, nem? Ha meghallgatod a főcímdalt, az is ezt a hangulatot adja vissza.
Oroszlánkirály – Az élet az úr! Az a durva, hogy az a generáció, aki ezt gyerekként hallgatta, már felnőtt, és a saját kisbabáját tudja büszkén feltartani, mint a sámán az újszülött trónörökös oroszlánt a Trónszirten.
Anastasia – ‘Volt egy régi december‘. Bár egy kicsit bizarr gondolat a Romanovok tragédiájáról zenés rajzfilmet készíteni, a dalbetét nagy sikert aratott, és azóta is számtalan feldolgozást élt meg.
Egyiptom Hercege – ‘Mert ő küld száz csodát‘: a másik elsőre talán furcsa témaválasztás, ha az ember az Ószövetség-beli sztorit dolgoz fel, de mondjuk jobb, mint ha például Szodoma és Gomora kedves történetéhez nyúltak volna vissza, maga a dal pedig felemelő, és könnyen bele tud ragadni az ember fülébe.