amire nehezen vesszük rá magunkat. Pedig mennyire megéri! A testünknek és a lelkünknek is jót teszünk a következő dolgokkal, csak egy kis önfegyelem kell (kéne). Na igen, mi sem vagyunk ezekben jók.
Alvás, mégpedig elegendő mennyiségű, ami 7-8 órát jelent általában (még akkor is, ha mindig bírnánk többet). De ami még fontosabb: lefekvés éjfél előtt! A regenerálódáshoz szükséges hormonok ugyanis az alvás kezdeti szakaszában, leginkább éjfél előtt termelődnek a legintenzívebben, a reggeli pirkadat felé már inkább az ébredést előkészítő folyamatok veszik át a szerepet. Szóval igazán megéri, csak hát mikor megy az ember bulizni, vagy találkozik a barátaival, ha nem ebben az esti időszakban?!
Relaxáció, meditáció. Egy kis idő magunkra, amikor nem gondolkodunk a napi gondokon, hanem pihentetjük az elménket és kikapcsoljuk. Hogy hogyan? A basic verzió egy relaxációs zenére, otthon, ennek persze általában bealvás a vége. Érdemes a meditációt eggyel komolyabban venni, és végigjárni mondjuk egy 10 alkalmas tanfolyamot, ami az alap fogásokra megtanítja az embert, és ha nem is járkál rögtön szabadon a kvantumtérben, azért tényleg nem nehéz megtanulni az alapokat, ezt a cikk írója is megerősítheti.
Víz, víz, víz. Nem kóla, nem fanta és társai. Hányszor készítettem oda az asztalra napközben a kötelező 2-3 liternyi mennyiséget! Aztán soha nem fogyott el, kivéve talán nyáron. Egy helyben ülve a gép előtt az ember nem is érzékeli sokszor, hogy szomjas, ez tényleg olyan dolog amit aggyal kell eldönteni.
Szemtorna. Egész nap képernyőket bambulunk, és ez nem tesz túl jót a szemünknek, főleg hosszútávon. Pedig állítólag pár lazításnak is elvégezhető gyakorlat regeneráló és visszafordító hatású is lehet, például ezek itt.
Méregtelenítés. A szakértők azt ajánlják, legalább ősszel és tavasszal végezzük el szervezetünk méregtelenítését. Számos módszer van erre és megoszlanak a vélemények: a mostanában sok helyen kikezdett léböjtkúra nekem például bejött – amellett, hogy nagyon megerőltető volt – igaz, nem mértem szervezetem méreganyag tartalmát se előtte, se utána, de érzésre jó volt. Magam készítettem a gyümölcsös turmixokat, amik isteni finomak voltak, és rostosak is, így a gyomrom nem készült ki annyira. Ez a cikk elég jól összefoglalja, milyen formái lehetnek még a tisztítókúrának.
Teljes testradír, hetente egyszer legalább, főleg télen, amikor enélkül hiába a sok hidratáló krém. Megújítja és puhává teszi a bőrt, mégis tudjuk, milyen nehezen veszi rá magát az ember! Tengeri sóból és olíva olajból, vagy barnacukor, olívaolaj és szárított gyógynövény keverékéből otthon is gyárthatsz magadnak, akár többfélét is. Nekünk a levendulás a kedvencünk, este, elalvás előtt, utána jó gazdag hidratálókrémmel. Hmm.
Reggeli. Felkelés után, kávé előtt. A tápláló, energiadús, finom reggeli megalapozza a napot és nem kopik fel az állad már ebédidő előtt egy órával. Ilyenkor jöhetnek a jó kis mindentbele szendvicsek, vagy isteni joghurtos gyümölcsös müzli tálak.
Mozgás. Minden nap…na persze, de ha ez nem jön össze, legalább hetene kétszer, vagy legalább egyszer juss el arra az órára, amire tervezed. A legjobb, ha megveszed a bérletet és azzal motiválod magad.
Munkahelyi torna. Nyaktorna, nyújtás, lazítás és társai. Mivel legtöbbünk egész nap a gép előtt ül, nem árt megmozgatnunk tagjainkt, naponta többször is, pár percre. Ha ezt megtesszük (megtennénk) nem fog fájni (annyit) a hátunk és az agyunk is frissebben fog forogni.
Lazítás, bambulás, hülye sorozatok nézése, értelmetlen dolgok csinálása. Hülyén hangzik? Pedig bizony sokan vannak, akik nem tudnak igazán lazítani. Nekik üzenjük: ha a 9 pont megvolt, jöhet a megérdemelt semmittevés!