Angliában jártunk és jegyzeteltük, mi minden van másként, hogy Nektek könnyebb legyen! Vagy legalábbis ne érjen meglepetés…
Azt, hogy bal oldali közlekedés van, mindenki tudja, ennek ellenére a metróban a gyalogos forgalom szigorúan jobbra tart. Így – míg itthon erre sokszor nincs lehetőség – simán előre törhetsz a mozgólépcsőn is bármikor a „gyorssávon”.
Más a konnektor, így átalakítót kell használni az itthon megszokott dolgokhoz (töltő, hajszárító).
A pénzérmékre nagyon kicsi, lehetetlen betűkkel, számokkal van ráírva, mennyi az értékük, így ha kezdő vagy, a boltos beleőszül mire kibogarászod. Nehéz ez a nagy számos magyar érmék után!
Nincsenek külön pubok fiataloknak vagy időseknek. Egy helyen, egy időben teljesen normális, hogy a nyugdíjas nénik mellett anyák, tinihordák és fiatal felnőttek is vannak. Sőt, ami nagyon jó, hogy az idősebbek épp úgy eljárnak kocsmákba (pubokba) és éttermekbe napi rendszerességgel, mint a fiatalok.
A meleg vizes és a hideg vizes csap KÜLÖN van, az egyikből tűzforró, a másikból jéghideg víz folyik. Maximum összelögybölni lehet a kettőt a mosdókagylóban, de rendesen használni nem. Teljesen érthetetlen, vajon ők hogyan használják.
Más időzónába tartoznak, mint mi (UTC +0), így náluk egy órával korábban van.
Tök más mértékegységeket használnak, a kiló helyett fontot (453 g), a távolságra mérföldet (1609 m), a Celsius helyett Fahrenheitet (felejtsd el a fejben átváltást).
A bevásárlásra vállalkozóknál jól jöhetnek az angol ruhaméretek, ja, mert erre is mást használnak:) Itt megtaláljátok pontosan.
Sok angol üzletben van cash back, vagyis kártyás fizetésnél lehet kérni készpénzben visszajárót.
A sört pintben mérik, így ne korsóval vagy pohárral kérj, hanem pintet, vagy fél pintet! Egy pint egyébként kicsit több, mint fél liter, de a finom söreikből biztosan el fog fogyni! Ja, és az ezerféle csapolt cidert se hagyd ki!