A mobil nélküli élet már a homályba veszik, de lassan sokan azt sem értjük, hogy lehetett folyamatos internetkapcsolattal rendelkező telefon nélkül létezni. Na jó, azért vannak emlékeink! 10 helyzet, ami okostelefonnal nem jöhet létre.
Végeláthatatlan viták félrészegen olyan dolgokról, amiknek pillanatnyilag senki nem tud utánanézni. Összeveszés neveken, évszámokon, történelmi tényeken, miközben csak arra várunk, hogy otthon utánanézve bebizonyítsuk az igazunkat. A Wikipédia mostantól megment minket.
A tanácstalanság, mikor elmész bevásárolni, de nincs előtted a recept, és szinte tudod, hogy elfelejtesz valami fontos hozzávalót. Még jó, hogy akár a szupermarket közepén is kinyerheted a listát például egy blogról.
Összeveszés az eltévedni készülő Férfival, aki tud tájékozódni, és nem, nem hiszi el, hogy rossz fele megyünk. Racionális énje egy dolognak biztos hinni fog: a Google Maps-nek.
És úgy egyébként: eltévedés, mely kétségbeesett kóválygásba és homályos telefonhívásokba torkollik, mint hogy „itt állok egy nagy fehér ház előtt, ilyen zöld ablakai vannak…”.
Klipek, filmrészletek, mozgóképes poénok elmesélése: borzalmasan kínos végighallgatni, az olyan jellegű monológokat, mint hogy „és akkor belép és meglepődik, és a földből kinyílik egy iszonyat animáció ” és a többi. A YouTube a legjobb barátunk.
Ugyanez dalokkal: mikor valaki irtózatos lelkesen szeretné átadni nekünk az élményt, amit az aktuális kedvenc dala okozott neki. Nem hogy a dúdolástól, sőt énekléstől sem retten vissza, de megpróbálja szavakkal leírni a szólókat és a dal szerkezetét.
Ismeritek az érzést, mikor idegennyelven beszélve nem tudtok egy szót lefordítani, és a kézzel lábbal mutogatás sem segít? Na ilyenkor jól jön egy online szótár.
Ismerősök, leendő ismerősök beazonosítása, megtalálása. A kéznél lévő Facebook megkímél az olyan találgatásoktól, mint a „tudod az a rövid szőke csaj , aki a múltkori buliban a pultnál állt, van róla egy kép a Juci oldalán, ilyen színes ruhában áll”.
Elsősegély „mi hol van információk” megszerzése. A Foursquare megmutatja, hol a legközelebbi bankautomata, orvosi rendelő, hol vannak a barátok, akik a hangos zenétől nem hallják a telefont, a böngészőn pedig megnézhetjük az aktuális orvosi ügyeleteket vagy ügyeletes gyógyszertárat is.
A legtöbb üzenetküldő szolgáltatás (Viber, WhatsApp, iMessage, Facebook) nem hagy kétséget afelől, az illető olvasta-e a neki küldött üzenetet, vagy épp megkapta-e. Mondjuk sokakat pont ez hozhat kínos helyzetbe 🙂