A következő szobrok tipikusan olyanok, amikkel minden turista lefotózkodik, mondhatni selfie gyanúsak. És bár a brüsszeli pisilő kisfiú kisebb, mint gondolnánk, a Freud szoborhoz meg nemigen lehet felmászni, a budapesti Kiskirálylány a Duna-korzón alig várja, hogy mellé üljön valaki és átkarolja.
„Kiskirálylány”, Budapest, Duna-korzó. A Kiskirálylányt, a Duna-korzó korlátján ücsörgő szobor eredeti, 50 cm-es kisplasztikáját 1972-ben készítette Marton László Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész. Az alakot a lányáról mintázta. A szobor nagyobb méretben 1990-ben került a Duna-korzóra, másodpéldánya Tapolcán található, de van egy másolata Japánban is. Az eredeti kisplasztika(1972) a Magyar Nemzeti Galéria tulajdona.
„A folyó népe”, People Of The River, Chong Fah Cheong, Singapore. A folyóba ugrándozó srácok csoportja Szingapúr egyik legjobban fotózott látványossága.
„Örökké Marilyn”, Seward Johnson, Chicago, USA. A helyiek szexistának és giccsesnek bélyegezték a 2011-2012-ben felállított szobrot, ami amúgy 8 méteres. A szobor azt a jelenetet örökíti meg, amikor a „Hétévi vágyakozás” című filmben egy utcai szellőző légáramlata felfújja az isteni Marilyn szoknyáját.
„Manneken-Pis”, vagyis a Pisilő kisfiú. A brüsszeliek kultikus szobra Dávid után talán a világ leghíresebb emberszobra. Az biztos, hogy nem a méretéről híres: aki nem tudja mekkora, meglepődhet rajta milyen apró. A szobornak egyébként külön öltöztetője és 900 ruhából álló ruhatára van és gyakran felöltöztetik alkalmakra.
„De Vaartkapoen”, Tom Frantzen, Brüsszel, Belgium. Műveiben a belga szobrász a „zwanze”-nak nevezett (a hülyeség brabant nyelvjárásban) jellegzetes brüsszeli humort igyekszik visszaadni, amit szerinte leginkább az abszurd szürrealizmus jellemez. A mű címe (Vaartkapoen) a molenbeeki lakosokat jelenti (szó szerint „szemtelen csatorna”, Molenbeek Amszterdam délkeleti része).
„Lógó férfi”(Man Hanging Out), David Cerny, Prága. David Cerny a csehek legjobb humorú „házi szobrásza”, az ő műve az egyik legszürreálisabb köztéri alkotás, amit valaha láttam, a tévétornyon felkúszó hatalmas kisbabák. Az 1996-ban felállított Lógó férfi valójában a pszichoanalízis atyja, Sigmund Freud, akinek munkásságát ismerve elégedett lenne a róla mintázott szoborral. Freud egyébként 83 éves korában öngyilkos lett.
Zenos Frudakis: Freedom (Szabadság), Philadelphia, USA. A szobor a GSK World Headquarters épülete előtt látható 2000 óta, az egyik leghíresebb napjainkban készült köztéri szobor.
Charles Joseph Latrobe szobra, Charles Robb, Melbourne, Ausztrália. A 19. századi ausztrál kormányzó szobrát a róla elnevezett egyetem rendelte meg, de nem arra számítottak, amit végül kaptak. A művész a mellszobrot a talapzattal együtt a feje tetejére állította, hogy így fejezze ki: „az egyetemeknek ugyanígy kell az eszméket a fejük tetejére állítaniuk”. A szobor azóta a város egy más pontjára került.
Michelangelo Dávidja, Firenze, Olaszország. A mester a Gigásznak nevezett márványtömbből faragta ki a Góliát legyőzésére készülő hős Dávidot, aki a Palazzo Vecchion áll Róma felé fordulva – és több, mint 5 méteres.
„A Kis hableány”, Edvard Eriksen, Koppenhága, Dánia. Egy bizonyos Carl Jacobsen nevezetű sörfőzde tulajdonost annyira megihlette 1909-ben a Kis hableány története balett formájában, hogy megbízást adott egy hableányszobor elkészítésére Edvard Eriksen szobrászművésznek. Modellnek felkérte a balett főszereplő balerináját, de mivel az nem volt hajlandó meztelenül modellt ülni, végül feleségéről mintázta a sellőt. 1913 óta ül a tengerparton, bár azóta már volt, hogy ellopták a fejét, vízbe lökték, de a sanghaji világkiállításon is járt.