10 dolog, amit te is átéltél már, ha nem vagy penge matekból

Emberek, akik leragadtatok a szorzótáblánál, drága barátaink! Nem vagytok egyedül!

1 A matek órákon eleinte minden könnyűnek, már-már gyanúsan egyszerűnek tűnik. Jaa, hogy ez ennyi? Hát megy ez, mint a karikacsapás. Aztán egyszer, csak egy pillanatra nem figyelsz oda, és VÉGED.

2 Amikor azt hiszed legalább egy valamiről, hogy nagyon jól érted, és egy dolgozat közben kell rádöbbenned, hogy valójában halványlila gőzöd sincs az egészről.

miez

3 Amikor csak arra tudsz gondolni, hogy jó-jó, fasza ez a deriválás, de kell-e majd akár csak egyszer is kifliket deriválnom a boltban? Ha szentül megfogadom, hogy soha nem fogok reál szakmák felé kacsintgatni, megmaradhatnék az alapműveleteknél? Légyszi-légyszi, mindenkinek jobb lenne így!

4 Amikor arra gondolsz, hogy lemásolod a padtársad dolgozatát, és rájössz, hogy annyira nem vágod az egészet, hogy még lemásolni sem tudod. Mik ezek a furcsa betűk és jelek?

6 Egyáltalán: nem lehetne visszatérni oda, ahol még nem voltak betűk az egyenletekben?

7 Az egyetlen dolog, amire valaha lelkesen használtad a számológépet valaha: ciki feliratok.

szamologep

8 Mindenkire gyűlölettel vegyes tisztelettel nézel, akinek meg sem kottyannak az egyre nehezedő feladatok. Geometria? Pipa! Integrálás helyettesítéssel? Pipa! Míg te: az esélytelenek nyugalmával ücsörgés? PIPA.

9 Nagyon megfontolt döntéseket hozol a továbbtanulásoddal/leendő karriereddel kapcsolatban: a fő szempont, hogy egyáltalán, soha többé ne kelljen a matek. „…és így lettem szinkronszínész.”

10 …és annyira hadilábon állsz a számokkal, hogy egyáltalán nem tűnt fel: ez a lista nem 10 tételből áll.

 

Scroll to Top