10 dolog, amit ma már nem csinálunk

Amikor unatkozol, csak gondolj arra, hogy kiskorodban még képes voltál játszani egy papírral és egy tollal. Dolgok, amiket már nem csinálunk, pedig régen a világ minden ideje is kevés lett volna rájuk.

 Elkértük apa óráját, és azzal játszottunk, hogy ki tudja ezredmásodperc pontosan megállítani kerek másodperceknél.

1_casio
 Átmentünk egymáshoz videózni. Pontosan tudtuk, hogy kinek hányfejes videója van, és ha gond volt a kazettákkal, VHS-tisztító kazettával megjavítottuk. Medzsik!!
 Saját kezűleg tervezett kazettaborítókat vágtunk méretre, aztán bosszankodtunk a ferdére sikerült szélek miatt. Kazettaborítókat fénymásoltunk!
 Szomorkodtunk a tamagocsink halála felett. Vagy aggódtunk a tevénk miatt. Tényleg, ti is mindig hibernáltátok a sajátotokat?

tama
 Megjósoltuk egymás jövőjét egy papírlap és egy toll segítségével: „Gáborral összeházasodsz 27 évesen, és Malibuban, az utcán fogtok élni.” Tátikáztunk.
 Vártuk a számtech-órát, hogy Prince-ezhessünk. A csukódó villamosajtók máig emlékeztetnek az összezáródó nyeszetelőkre.

prince
 Bekreppeltük, és gondosan összecsillámoztuk a hajunkat. Mindezt lehetőleg a dzsesszbalett bemutató előtt.
 Gyűjtöttünk mindent, ami használhatatlan. Használt telefonkártyától a levélírásra alkalmatlan, illatos és telibenyomott levélpapírig.
 Amikor már volt mobilunk, megcsörgettük egymást. Nem beszéltünk, csak csörögtünk, hogy minden oké. Ha kétszer csörgettük meg egymást, az azt jelentette: baj van, hívj!
 Eltévedtünk minden családi nyaraláson. Visszahajtogathatatlan térképek, átnevezett utcák, dühödt ácsorgás az út szélén, kérdezősködés a benzinkúton, sziasztok! Ti mikor tévedtetek el utoljára?

Még több tízdolog:

Scroll to Top