10 dolog, ami miatt ne rinyálj, ha fesztiválozol

Nem bírod az embereket? Büdös van? Ha csak a rinya megy, még van idő visszaváltani a Sziget-jegyedet!

1 „Úristen, de sokan vannak!” Igen, ez a célja az egésznek, hiszen ez egy tömegrendezvény. Ha kevesebben lennének, akkor a szervezők rájönnének, hogy ennek így nincs értelme, és nem lenne többé fesztivál. Ugyanígy: ne örülj annyira, ha kevesen mentek el a kedvenc zenekarod koncertjére, mert ez egyben azt is jelentheti, legközelebb már nem hívják majd őket.

2 „Úristen, hozzám értek!” Ha a második sorban állsz egy koncerten, akkor ez bizony elő fog fordulni. Ha meghitt, beszélgetős randikra vágysz, akkor keress egy bájos teaházat.

3 „Úristen, várni kell a mosdókra!” Legalább végre lesz időd becsekkolni, kiposztolni egy képet, vagy dumálni a többi sorbanállóval.

4 „Elvették a dugivodkámat a rohadék biztonsági őrök!” De kis béna voltál, majd legközelebb ügyesebben elcsomagolod, vagy esetleg veszel magadnak odabenn, mint a többiek?!

5 „Úristen, minden nagyon piszkos!” Nedves törlőkendők! Gyakori kézmosás! Vagy rengeteg alkohol, ami letompítja a benned élő tisztaságmániást. De azt is lehet, hogy otthonról, a tiszta lakásodból követed figyelemmel a fesztivál Youtube-streamjét, nemcsak higiénikusabb, de még olcsóbb is!

6 „Úristen, itt tök büdös van!” Szerencsére elég csökevényes az emberi szaglás, ezért gyorsan elfáradnak a receptoraink és hozzászokunk a szagokhoz. Legalábbis sokkal gyorsabban, mint például a kutyák. Reméljük megnyugtattunk!

7 „Aaaajj, itt nincs semmi ehető.” Ha allergiás vagy érzékeny vagy valamire, akkor együttérzünk, de lehet, hogy csak finnyás vagy? Az esetek nagy részében azért simán lehet választani valamit a közért-giroszos-pizzaszelet-Nobu kitelepülés tengelyről.

8 „Ugyanakkor játszik két kedvenc zenekarom, a fesztivál két különböző végében!” Na, ez tényleg szomorú, de közben azért minden gyakorlott fesztiválozó tudja, hogy a valóságban egy harmadik helyszínen fogsz inni ugyanazokkal az arcokkal, akikkel amúgy is együtt lógsz egész évben.

9 „Úristen, nagyon ciki a hajam!” Az a szalagavatós konty tényleg nem az évezred ötlete volt – de nézz körül és higgadj le, ilyen lesz az emberek haja attól, hogy órákig táncolnak porban. És most elengedheted.

10 „Tiszta sár lett a Converse-em!:(” Most komolyan?!

tumblr_inline_n6f06lElZ61qfgxwb

Még több tízdolog:

Scroll to Top