A nők körében a mellnagyobbítás az egyik legnépszerűbb plasztikai beavatkozás. Nem csoda, hiszen a kerek, feszes keblek a nőiesség legfontosabb szimbólumai. A mellnagyobbításnak köszönhetően nem csak látványos, szexi dekoltázs érhető el, hanem az önbizalmadon is sokat dobhat a megváltozott, dekoratív külső. Viszont néhány alapvető tudnivalóval mindenképp tisztában kell lenned, mielőtt belevágnál a folyamatba!
Mikor lehet szükség mellnagyobbításra?
Több szempontot is érdemes végiggondolni a mellnagyobbítás műtét előtt. Ha szeretnél dúsabb, látványosabb kebleket, akkor a döntés csak rajtad áll. Fontos tisztázni, hogy a mellnagyobbítás nem csak a keblek méretének növelésére alkalmas, hanem akár a kissé megereszkedett, aszimmetrikus vagy túl kicsi mellek formázását is lehetővé teszi. A műtét előtti vizsgálatok választ adhatnak rá, hogy alkalmas vagy-e a beavatkozásra.
Mikor nem végezhetőn el a beavatkozás?
Ha a szervezetedben bármilyen fertőzés vagy gyulladás zajlik, valamint, ha autoimmun betegségben szenvedsz, akkor a mellnagyobbítás műtét nem valósulhat meg. Ezenkívül kizáró tényezőnek számít a várandósság, illetve a szoptatási időszak is, így, ha kismama vagy, akkor várnod kell a műtéttel. Továbbá bármilyen olyan betegség akadályozó tényező, mely veszélyessé teszi az altatást.
Az implantátum mérete
Szubjektív, hogy kinek milyen méretű és formájú mell a szép, azonban az orvossal való személyes konzultáció segíthet meghozni a döntést. A szakorvos minden esetben igyekszik teljesíteni a kéréseket, azonban az irreálisan nagy implantátum behelyezését nem javasolja, több okból sem. A konzultáció során az orvos a páciens mell méreteinek, formájának és alakjának felmérését követően javaslatot tesz a beültetendő implantátum alakja és mérete kapcsán.
Szoptatás implantátummal – Lehetséges?
A mai, korszerű implantátumokkal a szoptatás egyáltalán nem jelent problémát, így a mellnagyobbítás nem gátja a későbbi családalapítási terveknek, pontosabban a szoptatásnak. A fiziológiás sóval töltött implantátumok szivárgása során sem kell aggódni, hiszen a kiürülő folyadék probléma mentesen szívódik fel a szervezetben.
A műtét előtti vizsgálatok
Ha szeretnél mellnagyobbító műtéten átesni, akkor több vizsgálaton is részt kell venned, melyek közé tartozik az EKG, mellkasröntgen, mammográfia és a laborvizsgálat. A negyvenedik életévüket be nem töltött páciensek esetében elegendő a mell ultrahang vizsgálat a mammográfia helyett.
Ha korábban már átestél plasztikai beavatkozáson, valamilyen gyógyszert szedsz állandó jelleggel vagy valamilyen krónikus, illetve akut betegségben szenvedsz, akkor további vizsgálatokra lehet szükség.
Kockázatok összességében
A mellplasztika a leggyakrabban végzett plasztikai műtét. Csak nagyon ritkán alakulnak ki szövődmények. A kontrollvizsgálatokon többek közt azért kell részt venni, hogy a lehetséges kockázatok, mint például a gyulladás, fertőzés, utóvérzés vagy a mellbimbó érzékenység ki legyenek szűrve.
Ritkán ugyan, de a mellimplantátum elmozdulhat a körülötte kialakuló savógyülem miatt, illetve évek múltán az implantátum kirepedhet, így cserére lehet szükség.
A felépülés idő
Érdemes azzal is számolni, hogy a felépülés jó pár héten keresztül eltart. A beavatkozást követően pár napig erős fájdalom, feszítő érzés tapasztalható a mellkasban, mely fokozatosan csökken a hetek múltával. Körülbelül két hónapon keresztül kímélő életmódot kell folytatni.